ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Архистратига Михаїла

Храм-Архистратига-МихаїлаВул. Винниченка, 22. УГКЦ.

На одному з мальовничих пагорбів Львова біля Порохової вежі височить храм Архистратига Михаїла, до якого ведуть круті сходи з вулиці Винниченка. Він, як і храм Стрітення Господнього, був побудований у першій половині XVII століття для чернечого Ордену кармелітів босих при сприянні фундації брацлавського князя О. Заславського-Острозького. Храм і монастир на той час творили окрему фортецю у Львові, подібну до храму бернардинів на Галицькому передмісті. Храм відомий з історичної оборони Львова проти турків 1672, татар 1695, шведів 1704 років. У ХІХ столітті його двічі перебудовували. Найбільш оригінальною частиною інтер’єру є пресвітерій, на якому розміщений вівтар, виготовлений з рожевого і чорного мармуру у формі малої святині (тампетта). Назва пов’язана з патроном святим Архистратигом Михаїлом – опікуном Руси й охоронцем Гробу Господнього.
З ліквідацією австрійським урядом монастиря кармелітів босих ченці виїхали з нього, але незабаром його загосподарювали ченці іншого чину і служили в ньому до кінця Другої світової війни. 1789 року до храму Архистратига Михаїла у Львові була перенесена ікона Матері Божої з сьогодні неіснуючого храму Святого Михаїла в Галицькому передмісті. Після війни цю ікону кармеліти, вибуваючи зі Львова, вивезли до Краківського монастиря.
Після майже півстолітніх комуністичних переслідувань і заборон релігії наприкінці 80-х років ХХ століття розпочався другий період діяльності підпільної громади парафіян греко-католиків, які тривалий час збиралися на літургії просто неба біля замкнених дверей храму Архистратига Михаїла. Монастирський комплекс і храм 25 березня 1991 року переданий ченцям Студійського уставу у Львові, які почали активне душпасторство, залучаючи до участі широкі кола мирян. Студити – це спільнота, яка молитвами, додержанням євангельських настанов і праведного життя має на меті осягнути спасіння своїх і людських душ. Заснована в Україні митрополитом Андреєм Шептицьким після Першої світової війни. Чільне місце в житті чернецтва належить плеканню східної традиції візантійсько-слов’янського обряду. Крім того, студити займаються місійною працею, іконописом, катехитичною діяльністю, духовною опікою над молоддю, видавничою діяльністю, ремісництвом, працею у різного роду майстернях. Створені дитячі катехитичні групи, молодіжні християнські організації. Книжки релігійного змісту випускає львівське видавництво “Свічадо”.

Оглянути храм та дізнатись цікаву інформацію Ви зможете під час екскурсії “Храми Львова“.

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments