ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Пам’ятник львівським Ромео і Джульєтті

романтичний1l

Екскурсії по Львову. Пам’ятники.

Або фонтан закоханих

Львів – це місто-романтика, місто-емоція, місто-натхнення, місто-кохання. Сюди приїжджають освідчуватися, закохуватися, шукати амурних пригод, виявляти свої почуття, влаштовувати романтичні побачення і насолоджуватися Львовом, надихатися містом, яке створене, покликане відкривати в людині найсвітліші, найдражливіші почуття. І як в такому місті не поставити пам’ятник великій Любові! – У 2013 році, на проспекті Чорновола, що обабіч готелю “Львів”, возвеличили це вічне почуття: 9 травня серед фонтанних струмочків-гейзерів появилися дві статуї закоханих – львівських Ромео і Джульєтти, українки Пелагії Красновської та італійця Пауло Мікелінні. Увіковічнив в скульптурі кохання молодої пари львівський мистець Мирослав Гоза.
“Фонтан закоханих” – офіційна назва скульптурної композиції, зображає двох молодих людей, хлопця і дівчину, зодітих у простий міщанський одяг середньовічної епохи, які тягнуться одне до одного руками. Пелагія, львівська Джульєтта, стоїть на невеликому підвищенні попереду свого коханого Пауло-Ромео, простягає йому у відповідь руку і посміхається. Юний Мікелінні закохано дивиться на свою Пелагію, запрошуючи спуститися до нього. Навкруги шекспірівської львівської парочки вбудований фонтанний майданчик, до якого ведуть кілька сходинок. Вода з фонтанів-гейзерів розливається по заглибинах майданчика і є великою потіхою не тільки для дорослих, але й для дітей, які полюбляють веселитися босоніж у воді, перебігаючи від дзюрчака до дзюрчака, збиваючи піну і бризки. Попри майданчик літом місцеве кафе виставляє столики для романтичних посиденьок біля панорамного пам’ятника, а невеличкий парк навкруги створює приємну атмосферу затишного відпочинку.
Встановлення такого роду пам’ятника у Львові є не випадковим. Адже увіковічені у бронзі скульптури-прототипи Ромео і Джульєтти є реальними персонами із львівського середньовічного минулого. А їхня історія кохання є ще більш дивовижною і сумною, ніж Шекспірівський сюжет п’єси “Чума на обидва ваші будинки”, знаменитої в світі – як “Ромео і Джульєтта”.
Пелагія – львівська дівчина з багатого купецького роду Красновських, вихована в добрих українських традиціях, ревна християнака-православна, хороша помічниця і добра дочка для своїх батьків. Пауло Мікелінні – італієць за походженням, юрист за освітою, католик, який вирушає в світ у пошуках себе: хлопець молодий, сповнений романтизму і охотою до подорожей, вмовляє батька дозволити розпочати власну купецьку справу за кордоном, що було популярним бізнесом на той час. Закупивши хмільного краму – італійського вина, Пауло Мікелінні вирушає, за порадою свого товариша по навчальній лаві, на Україну, а саме – до Львова. Тут доля зводить завзятого купця з львівським місцевим підприємцем Михайлом Красновським, батьком Пелагії. Мікелінні відразу розуміє, що перша зустріч з красунею-львів’янкою є особливою подією у його житті. Він міняється, відчуває, що життя набирає свого сенсу, що нарешті знайшов свою пристань, свою долю. Донька Красовських боїться собі признатися в очевидному, але перші романтичні зародки великого кохання зраджують її тіло: вона шаріється при кожній зустрічі, втрачає спокійний сон, а кожен наступний день розпочинається з думки про нього – одного-єдиного чоловіка в її житті. Розтривожені почуттями одне до одного, молоді закохані довго не наважуються виразити свою любов в словах. Проте Пауло не витримує більше амурних мук і освідчується дівчині, – Пелагія відповідає взаємністю. Їхньому щастю, на противагу Шекспірівській історії, батьки не стають на заваді, а навпаки – всіляко підтримують закохану пару. Та ідилія триває не довго. Повернувшись з тривалої купецької подорожі, Пауло Мікелінні повертається до коханої жінки і застає її хворою… на чуму, яка на той час супроводжувала кожне велике купецьке місто, полонила кожен куточок території, сповненої повної дизентерії і великої кількості людей. За фатумом, чума підкосила і Пелагію Красновську. Пауло, знаючи, що його половинка-Пелагія смертельно хвора, іде на сміливий, благородний і відчайдушний вчинок – заражає себе теж смертоносною хворобою. Мікелінні свідомо відмовляється від власного життя, аби померти разом з коханою дівчиною. Натомість, Шекспірівських Ромео і Джульєтту окутує суцільне непорозуміння: Ромео гадає, що Джульєтта померла і випиває отруту, тим часом дівчина прокидається від тимчасового летаргійного сну і бачить мертвого юнака, хапає кинджал і пронизує собі тіло. Відтак, історія львівських Ромео і Джульєтти по праву вважається найсумнішою історією кохання всіх часів і всіх народів, а затим – реальним історичним прикладом для наслідування примирення і єднання двох різних конфесій – католицизму і православ’я.
(За книгою відомого історика, львовознавця Ілька Лемка “Львів. Місто Кохання”.)

Цікаво знати, що:
Відомий польський історик, хронолог Бартоломей Зіморович стверджував, що трагічні перипетії кохання львівської пари стали основою для написання… Шекспірівського твору “Ромео і Джульєтта”. За твердженням історика, події розгорталися 1586 року. Саме тоді світом снувала чума, яка полонила і Львів. Того ж таки року весь Львів облетіла сумна звістка про смерть знаної панночки Пелагії, та найбільшою окрасою всіх розповідей був неймовірний факт смерті ще однієї персони – італійця Мікелінні, який вчинив свідоме самогубство заради кохання. За розповідями, закоханий юнак наперед замовив два надгробки, на яких вигравірував слова: “Те, що любов навік поєднала, безсила навіть смерть роз’єднати”. Відтак цю сумну романтичну історію кохання і смерті не міг оминути жоден язик. Згодом її захопливо переповідали за межами України, ба навіть – в Італії. Спраглі до романтизму і кавалерських подвигів, італійці зуміли не тільки зберегти цю історію у часі, але й доповнити її своїми цікавими переповідками, крім того, аби зберегти її, записали кілька новелістичних варіантів для місцевих домашніх бібліотек. За переконанням Зіморовича, саме одна з таких новел і потрапила до рук Вільяма Шекспіра, і настільки його вразила, що через деякий час з-під пера відомого лірика вийшла відома п’єса “Чума на обидва ваші будинки”.
Дізнатися більше про кохання львів’янки Пелагії і італійця Пауло можна з історично-художнього зібрання новел відомого львовознавця сучасності Ілька Лемка, який у 2013 році видав книгу-переповідку найвідоміших львівських романтичних історій під назвою “Львів. Місто кохання”. До слова, ця філософсько-історична книга увійшла до рейтингового переліку “Книги року ВВС 2013”. А ще краще – пройтися місцями цього неймовірного кохання, зазирнути на львівські вулички, де прогулювалися молоді Пауло і Пелагія, зайти у провулки і будинки, де вершилася сумна доля двох закоханих. Завітайте до нас – і ми відкриємо перед Вами цілий світ романтичного львівського життя!
Пам’ятник львівській шекспірівській парі повністю профінансував львівський ресторанний заклад “Маестро”, що розташований поруч з фонтанним постаментом. При його офіційному відкритті відбулося освячення скульптур… священнослужителями двох конфесійних общин: православної і греко-католицької. Заодно, в честь такої знаменної культурної події, перед пам’ятником символічно погасили штамп нової поштової марки, на якій зображені бронзові скульптури львівських Ромео і Джульєтти.

Побачити пам’ятник та дізнатись цікаву інформацію Ви зможете під час екскурсій  “Львів романтичний” або “Солодкий львівський Валентин”.

comments powered by HyperComments

Ви завжди можете отримувати найважливішу інформацію про нові тури, знижки та акції у Viber. Для цього достатньо лише підписатися на наш Viber- канал!

logo