ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Львів, Кульчицький і кава

   Екскурсії по львову. Львів екскурсії ціна.Ніщо так не смакує у Львові, як запашна традиційна галицька кава. Та й мабуть нікому не секрет, що, більше за воду і пиво, львів’яни п’ють саме кавусю: міцну, заварену у турці, до душі засмаковану півложечкою цукру та долькою ароматної цитрини. І це лише один з кільканадцяти способів приготування цього темно-гарячого напою, яким готові здивувати гостинні галичани приїжджих міста Лева! Запаяна кава, кава з лимоном, кава з яєчним білком, кава з медом, горіхова кава…Скільки львів’ян – стільки й рецептів!

     Став Львів кавовою столицею України завдяки вихідцю з Львівщини, українському козаку-визволителю і талановитому підприємцю Юрію–Францу Кульчицькому, який навчив кавувати не тільки Львів, але й цілу Європу. Саме підприємливий Кульчицький довів півсвіту, що кава  – це теж чорне золото і нічим не поступається своєю прибутковістю нафті. Юрій Кульчицький, який найперше прославив своє їм’я у так–званій “Кавовій битві” (нам всім відома як “Віденська битва”, 1683 р.), відкрив одну з перших європейських кав’ярень у Відні – “Під синьою пляшкою”. Історія говорить, що за свою участь у визволенні Відню від турецьких загарбників заповзятий Франц Кульчицький попросив віддати йому найменшу долю трофею – кільканадцять мішків чорних духм’яних зерен. Після кількох невдалих спроб призвичаїти віденців до гіркого напою по-турецьки, Кульчицький випадково винайшов каву по-віденськи: у черговий чорний смоляний напій, який готувався, офіціант необережно перекинув пуделичко з цукром. Кава була солодкою і здавалася на смак приємнішою, м’якшою. Згодом він став добавляти у горня три ложки молока і півтори ложки меду. Так появилася на світ “віденська кава-мокко”, до якої винахідливий Кульчицький подавав смаколик-напівмісяць, так званий “кіпфель” – сучасний рогалик. Відтак, патріотичні віденці, які ціле життя терпіли турецьку зверхність культури, з насолодою попивали смачний солодкавий напій і поїдали ненависний ними півмісяць.

Невдовзі кавовий бум дійшов і до Львова. Вже у 1829 році місто Лева відкрило свою першу кав’ярн. І львів’янам настільки сподобався чорний запашний напій, що за понад 300-літню історію місто так і не змінило своїх смакових вподобань.  Кавова лихоманка перетворилася в цілий культурний пласт. Львівська кава стала не лише  традиційним способом відпочинку гостинних галичан, але й своєрідним ритуалом, символом певних культурних прошарків місцевого населення. Львівські кав’ярні стали головним місцем проведення інтелектуальних, мистецьких, ба навіть – політичних дебатів. Кнайпи перетворювалися на справжнісінькі клуби, в яких збиралися найхвацькіші пліткарки, модниці, ловеласи, митці та сила-силенна інших верств галицького бомонду. А кава – створювала неймовірну атмосферу дружніх та безпосередніх посиденьок.

Детальний каталог Екскурсії Львів ціна. >>>

Ще однією знаменитою кав’ярнею у Львові стала кав’ярня Домініка Андреоллі, яка містилася у знаменитому львівському дворику – сучасному пасажі Андреоллі, що на площі Ринок, 29. До слова – найстарішому дворику Львова. Саме у 1803 році швейцарець за національністю, пан Андреоллі, відкрив свій знаменитий шоколадно-кавовий заклад. В цій ресторації можна було придбати не лише шоколадні вироби, але й екзотичні прянощі, заморські фрукти, ароматні олії, а ще – традиційну галицьку випічку: медівники, прецлі, пряники з маком, яблучні штруделі. Кав’ярня, переходячи з рук в руки до копітких і старанних нащадків Андреоллі,  проіснувала на славу рекордний відрізок часу – майже 90 років. Ба, місце не залишилося пустувати, а в найкращих своїх підприємницьких традиціях згодом перетворилося на невеличкий ринок пекарського промислу. А через незначний відрізок часу  в пасаж Андреоллі поселився і наш дружній колектив. І в найкращих традиціях цієї місцини туристична фірма “Андреоллі-тур” пропонує найцікавіші екскурсії Львовом та за межами міста, родзинкою ж є екскурсія “З кавою по Львову”, під час якої Ви відвідаєте найвідоміші львівські кав’ярні з оригінальними інтер’єрами та історіями.

   Нумо на каву до Львова!

kultch_big

 

comments powered by HyperComments