ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Екскурсія з костюмованим гідом Батярський Львів

Вартість ЕКСКУРСІЇ:
400 грн
Тривалість екскурсії: 3
замовте екскурсію зараз Замовити екскурсію

Екскурсія з костюмованим гідом «Батярський Львів»

«Любити Львів, любити жінок і любити жартувати»: саме такий принцип сповідували львівські батяри. Ця унікальна субкультура, яка виникла у Львові в середині 19 століття, і проіснувала аж до середини наступного, зробила Львів веселим і бунтарським містом. І були ці батяри настільки «трендовими», що й по сьогоднішній день про них пишуть вірші і знімають художні фільми.

 

Хто такий Львівський Батяр?

Львіський батяр – це романтик, це комедіант, це громадський бунтар, це майстерний залицяльник, це підбурювач і провокатор, це любитель доброго міцного елю, це учасник бійок і різних штовханин, це авантюрист і гульвіса, це лінтюх і нероба, це чепурний модник, це індивідуаліст і креативник, це дивак і вигадник, проте, як не дивно… – здебільшого, це високоосвідчена особа.
На нашій авторській екскурсії Львовом ми Вам розкажемо, як колись виглядав справжній львівський батяр, що він вдягав, як представлявся, що вичворяв і що сповідував. А наш костюмований гід – на особистому прикладі покаже образ насйстильнішого львівського батяра початку 1930-х.
Під час екскурсії «Батярський Львів» Ви довідаєтеся, яка різниця між «батярем» і «кіндером». Ви дізнаєтеся, як звучала батярська «гвара»: почуєте кілька оповідок на мові львівського батяра, послухаєте батярську співанку, і навіть – Вам продекламують вірш, яким найбільше любили залицятися львівські батяри до дівчат у трамваї. І цей батярський фолькльор настільки веселий і житєлюбний, що Ви просто закохаєтеся у епоху «вишуканого львівського хуліганства»!

Де жили і що робили Львівські Батяри?

Батярами у Львові були і українці, і євреї, і поляки. Деякі – ділилися на окремі бятярські общини, інші – як вуличні коти, були самі по собі. Бятярували у Львові як і заможні пани, так і звичайні бідняки. А жили батяри або в центрі, або – на периферії Львова. Відповідно і називалися: центрові батяри, і батяри з рогатки (себто – з окраїни).
На нашій  пізнавальній екскурсії Львовом ви дізнаєтеся, що найбільшими пройдисвітами у Львові вважалися батяри з так-званих рогаток. Замарстинів, Клепарів, Личаків, горішня Городецька – були найбільшими осередками батярської культури Львова. Як було облаштоване їхнє житло, що вони полюбляли їсти і пити, куди ходили «на гульки», чи мали вони свої сім’ї – гарно Вам розкаже наш костюмований гід-батяр. Аби Ви зрозуміли, наскільки львівські батяри були вигадливими і дотепними особами, ми Вам повідаємо одну відому історію з їхнього життя. “Бятяри у Львові не тільки творили «цуда», але й зачасти – допомагили піднімати економіку міста. Відтак, що найбільше вони полюбляли ходити по львівських кнайпах – то там і сприяли місцевому бізнесу. Отак зайде один батяр до пивного генделя, і крикне всім відвідувачам: «Ставлю всім по гельбі найліпшого пива у цій кнайпі!». Львівський батяр хитро покрутиться, зі всіма вдарить кухлем до кухля, та й піде собі геть, не заплативши… Гостям закладу не залишиться нічого зробити, як заплатити за свою «подаровану» випивку. Власники тогочасних пабів дуже шанували львівських батярів за такі витівки, і пригощали їх безкоштовним алкоголем.”

А наостанок – ось Вам кілька куплетів з однієї співанки про львівських батярів:

“За ругатками ходять батяри,
І хоч не легко їм у житті,
Але співають, не нарікають,
Бо в них серця золоті.

За ругатками ходять дівулі –
Сукні з пиркалю, уста, як мак.
Дзвінко регочуть,
Панів не хочуть,
Іно співають си так:

Що не кажіте –
Нема на світі,
Йой, як серце батяра.
Просте, відверте,
Деколи вперте,
Йой, то серце батяра.

Що не кажіте –
Нема на світі,
Йой, як серце батяра.
Батярам зроду
Життя не шкода,
Бо в них такі серця.”

Автор – Емануель Шлехтер. Переклад – Юрій Винничук.

Більше історій про батярство у Львові Ви почуєте вже на нашій веселій екскурсії з костюмованим гідом «Батярський Львів». 
 – Рекомендована тривалість екскурсії  – 3 год.
 – Вартість – 400 грн/1 год для 1-4 осіб з україномовним гідом.
 – Також таку екскурсію Ви можете замовити на іноземній мові (вартість уточнюйте у менеджера).

Додатково пропонуємо організувати батярську дегустацію під час екскурсії (сет з 4-х видів наливок і 3-х сортів пива + закуска).
Вартість такої дегустації – 280 грн/особа (*ціна може змінитися, уточняйте, будь ласка, актуальну вартість дегустації при бронюванні).

Гайда до Львова на пригодницький шпацер з гідом-батярем!

Наші контакти:
+38 067 67 42 42 6
+38 050 622 31 51
+38 063 72 72 477
E-mail: office@andreolli.com.ua
Адреса: Львів, площа Ринок, 29 (офіс у внутрішньому дворику – пасаж Андреоллі).
Графік роботи:
9:00-18:00 (понеділок-субота).
9:00-17:00 (неділя та державні вихідні).

comments powered by HyperComments