ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Святого Івана Хрестителя

Екскурсії по львову, ціна

Екскурсії по Львову. Храми.

Пл. Старий Ринок,1. Тепер Музей пам’яток стародавнього Львова.

За княжих часів у середині ХІІІ століття біля підніжжя гори, яка сьогодні має назву Княжої або Зпмкової, поблизу якої згодом виник Старий Ринок, закладено дерев’яний храм православного чернечого ордену василіан, присвячений Іванові Хрестителю. Коли князь Лев, син Данила, одружився з угорською дочкою короля Бели IV Констанцією, цей храм передали ченцям, які прибули з нею. Отже, церква, яка стояла на місці храму Святого Івана Хрестителя – одна з перших православних святинь Львова.
1371 року на місці дерев’яного побудовано кам’яний храм Львова у романському стилі з однією навою, двома притворами (крите передсіння при вході). Тривалий час храм був занедбаний, багато реліквій старожитності пропало. До знищення храму Святого Івана Хрестителя спричинилася пожежа 1799 року у Львові.
Генеральна реконструкція відбулася у 1886-1888 роках, під час якої архітектор Юліан Захаревич (основоположник львівської архітектурної школи кінця ХІХ – початку ХХ століть) перебудував храм, прикрасивши неороманським декором. Ця перебудова дуже змінила первісний вигляд, від старовини мало що лишилося.
Тепер у колишньому храмі Святого Івана Хрестителя міститься Музей пам’яток стародавнього Львова. Надзвичайно цікавим у експозиції є пластичний макет давнього Львова, який ми запрошуємо побачити під час екскурсій Львів за княжих часів та прогулянки на Високий замок.

comments powered by HyperComments