ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Музей найдавніших пам’яток Львова

княже2(або Музей пам’яток стародавнього Львова)
Львів, вул. Ужгородська, 1 (у приміщенні храму Івана Хрестителя).
Працює щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.00.
Вхідні квитки: 15 грн для дорослих, 10 грн для дітей.

Храм Святого Івана Хрестителя, де зараз розмістився музей, – один з найстаріших у Львові. Точніше, його попередник. Православна церква на цьому місці існувала ще за княжих часів, у ХІІІ столітті.
За радянських часів будівлю використовували для господарських потреб лікарні, яка містилася поруч (зараз Перша міська клінічна лікарня імені князя Лева).
З 1993 року у храмі був облаштований Музей старожитностей Львова, відділ Львівської картинної галереї.
У музеї пам’яток стародавнього Львова є дві постійні цікаві виставки, які ми радимо побачити нашим туристам: виставку графіки Ігоря Качора “Забуті храми Львова”, яку ми відвідуємо під час екскурсії “Княжий Львів”, та пластичну панораму Львова середини XVIII ст. (автор – Ігор Качор), яку ми рекомендуємо під час прогулянки “Високим замком”.
Рішення про створення прийнято на підставі археологічних досліджень, у результаті яких виявлено, що на цьому місці існувало слов’янське поселення ще задовго до заснування Львова.
В експозиції музею – археологічні знахідки, зразки образотворчого мистецтва, церковні реліквії та історичні документи, які дають уявлення про культуру, ремесла і побут населення у часи створення та становлення Львова.
Найціннішим експонатом музею є ікона середини XIV століття “Львівська Богородиця”, яка тимчасово зберігається у сховищах Львівської галереї мистецтв.

comments powered by HyperComments