ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Пам’ятник Леопольду фон Захер-Мазоху

Пам’ятник-Леопольду-фон-Захер-МазохуБагато хто Львів називає різнорідним і протирічним містом. Одним із багатьох доказів цього є популярний серед туристів міста, єдиний в світі пам’ятник – тому, чиє ім’я стало основою для такого поняття, як мазохізм, – львів’янину австрійського походження, Леопольду фон Захер-Мазоху. На екскурсії по Львову ви обовязково його побачите.

Скульптура маловідомого нам як письменника-новеліста і доктора юридичного права, радше знаного як відкривача і виразника мазохізму як стилю в мистецтві, а згодом – і життєвої аномалії людських відносин, стоїть у історичному центрі міста – на вул. Сербській, 7, біля входу в однойменну тематичну львівську ресторацію “Мазох-кафе” (рекомендуємо: дітей туди не водити!). Пам’ятник Леопольду Мазоху з’явився там у 2008 році завдяки фінансовій підтримці львівського ресторанного холдингу “ФЕСТ” і вмілим рукам скульптура-львів’янина Володимира Цісика.
Високий, статний, у повний весь свій зріст – 170 см, латунний Леопольд Фон Захер-Мазох вдягнутий за тодішньою модою в крислаті штани, вільну блузу, жилетку та розлогий сюртук. Обличчя задумливе, зосереджений погляд звернений донизу. Саме таким Ви побачите відомий львівський пам’ятник. Здавалося б: нічого особливо і провокативного, та ба! Протерта права кишеня штанів молодого Леопольда вказує на те, що там неодноразово побували чиїсь руки. Спробувавши і собі дослідити кишеню скульптури, Ви там на диво не знайдете рукописів, дамського носовичка чи записника, а от “доказ статі” на якраз потрапить під Вашу долоню (чомусь, за задумом скульптора, Леопольду було не до вподоби носити спідню білизну!). Та це ще далеко не вся інтимна інтерактивність! Якщо постаменту Леопольда Мазоха так і не вдалося Вас засоромити, то наступна “родзинка” його латунної особистості однозначно знітить навіть найбезсоромнішого Дон Жуана: досягнувши до грудей пам’ятника Ви побачите невеличку дірку, а зазирнувши через неї всередину перед Вами відкриються мальовані картинки-зображення любовних ігор. Також неможливо не помітити, що з під подолу плаща Мазоха простягаються кисті рук. З цим елементом скульптурної творчості пов’язано багато здогадок і небилиць, витоки достовірності яких кожен шукає в самому життєписі письменника. Але за задумом, як стверджував сам скульптор Володимир Цісик, ці руки, які, до речі, є жіночими, означають його пристрасть до жіночих грубощів, до завданих ударів руками. Та й сама “діра з секретом” на грудній клітці скульптури Леопольда є також досить символічною. Як відомо, Леопольд фон Захер-Мазох мав оказію опинитися у спальній кімнаті своєї тітки і підглядати за їхніми з коханцем чи чоловіком любощами, за що й був відлупцьований. Таким чином у скульптурі відображені всі пороки молодого Леопольда Мазоха. Не сперечаючись з тим, чи пасує такий пам’ятник місту Лева, тільки зазначаємо, туристів таким постаментом точно не відлякати. І чомусь так вже повелось, що вмістимість штанів Леопольда Мазоха приносить щастя, якщо її потерти… Що тільки не зробиш заради власного добробуту!)

Каталог Екскурсії по Львову ціна >>>

Цікаво знати, що:
Реальний кошторис пам’ятника так і не дістався очам загалу. Проте неофіційні джерела підтверджують, що увіковічений Леопольд фон Захер-Мазох обійшовся замовнику у 15 тис. американських доларів. Що дає підстави вважати латунного Леопольда найдорожчим приватним пам’ятником за всю історію незалежного Львова.
У 2011 році біля входу в “Мазох-кафе”, поруч з пам’ятником Леопольду Мазоху, відсвяткували 175 річницю з Дня його народження. Аби латунному екстравагантному галичанину сподобались його іменини, організатори влаштували депутатську бійку! Був встановлений ринг і кожен охочий, надягнувши костюм, галстук, озброївшись політичними лозунгами та манірними гаслами, міг помахати кулаками в сторону опонента. “Засідання” імітованої Верховної Ради у межах рингу тривало не більше однієї години, але смішна лупцянина запам’яталася містянам і гостям Львова надовго.)
Якщо багато-хто вважає пам’ятник Леопольду Мазоху соромітницьким, то переглянути свою думку допоможуть відвідини пам’ятника “Лавиця пороку” у Празі (його ще називають “Пам’ятником повії”). Скандальна скульптура, що зображає даму легкої поведінки, яка в зігнутій позі на колінах прихилилася до ніг сидячого юнака, ніби вимагаючи від нього любовного задоволення. Не важко помітити, що дівчина є без нижньої білизни. Ба, навіть, потерти її в тому місці, де мали бути трусики, вважається добрим знаком того, що Ви будете щасливим у любовному житті.

Побачити пам’ятник та дізнатись цікаву інформацію Ви зможете, замовивши  екскурсію “Львів романтичний”.

comments powered by HyperComments