ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Король Данило Галицький: зі стовпа – на престол...

240174791Під час екскурсії Львовом ви дізнаєтесь про історію міста і головну постать Короля Данила Галицького, правителя Галицького і Володимирського князівст – перший Данило на Україні! Але зараз хочемо розповісти про Його ім’я. Таким іменем, до появи нового короля, ніколи не називали дітей колишньої Русі. Моду на  Данило «ввів» саме Данило Галицький, засновник міста Львова. Чому були нарушені традиції імені великих князівских родин та як Данило Галицьким став Данилом, – будемо вести мову далі.
До Данила Галицького, руського князя з династії Романовичів (Рюрироковичів) не було жодного юнака, який би мав ім’я Данило. Це пояснювалося давньоруською традицією називати своїх нащадків іменем з роду попередників, або – в честь святого-покровителя, в день вшанування пам’яті якого народжувалася дитина. Відтак в родоводі Рюриковичів ми не зустрінемо жодного нащадка, який би носив це ім’я, аж до Данила Галицького.
Історія гласить, що ім’я Данило майбутній король отримав в честь одного монаха-аскета, котрого звали Даниїл. Коріння ж цієї історії ховається в початку 5 століття на території Північної Сирії. В цей час тут провадив свою духовну діяльність перший монах-аскет, котрий став основоположником такого виду аскетизму, як «стовпництво». Стовпництвом тоді називали певний вид усамітнення і заглиблення себе в молитві, коли монах більшу частину свого життя обмежував себе найменшою територією комфорту, в буквальному сенсі – залазив на стовп і проповідував релігію, повчав звідти, проводив філософські бесіди з учнями. А ім»я цьому сирійському монаху-першоствопнику – Семеон Стовпник.
В Семеона Стовпника було багато послідовників у вірі, ім’я одного з них – Преподобний Даниїл. Преподобний Даниїл провадив свою діяльність на теренах руських князівств, і, як виявляється, був дуже близькою людиною і наставником для першого коронованого князя на Русі – Короля Данила. В честь Преподобного Даниїла, як гласять літописи, були названі давні міста Стовп’є та Данилів. А сам Данило Галицький – збудував для святого проповідника цілий монастир в його честь. Монастир був зведений на Західній Волині в літописному місті Угровськ, але до наших днів не зберігся.

Дивіться детальніше Каталог Львів екскурсії ціна

Про те, що стовпницька релігія мала місце в житті Данила Галицького, говорить і сама архітектура міст, які будував і розвивав галицький князь. До прикладу, у Холмі – тодійшній столиці Галицько-Волинської держави, ще досі збереглася забудова з характерними вежами-стовпами, які належали монастирям і фортецям. Про оборонний характер такої забудови годі й говорити, адже на вершині таких «стовпців» знаходилися невеличкі келії, призначені для усамітнення та молитви. Деякі вежі-стовпи були побудовані в місті окремо від будівель, що ще більше говорить про їхнє «стовпницьке» призначення.
Відтак, Данило Галицький не тільки гордо носив ім’я Данило, але й сповна виконував свій духовний обов’язок – вшановував пам’ять святого наставника та патрона в найкращих традиціях свого краю.

Почути цікаву інформацію про Данила Галицького Ви зможете під час  екскурсій   “Княже місто Львів” та “Автобусної єкскурсії давніми передмістями”.

 

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments