ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Святих Ольги і Єлизавети

Екскурсії по львову, ціна

Екскурсії по Львову. Храми.

Пл. Кропивницького, 1. УГКЦ.

Туристи називають Львів готичним містом. Насправді від готики у Львові залишились лише підземні склепіння кам’яниці та вівтарна частина Катедрального собору Успіння собору Матері Божої (латинської катедри).
А ось храм, який здалеку зустрічає прибулих потягом гостей Львова, є одною з наймолодших святинь міста і виконаний у стилі неоготики, або псевдоготики. Вночі храм Святих Ольги і Єлизавети дуже вдало підсвічується, мабуть, найбільш вдало з-поміж інших проектів світлодіодного освітлення будинків у Львові.
Міститься храм на площі Кропивницького, колишній Соляній. Побудований він за конкурсним проектом архітектора Т. Тальовського у 1903-1911 роках для вірян тодішнього західного передмістя. Храм у Львові названо на честь католицької святої Єлизавети, яка була тіткою дружини князя Лева Констанції. Храм ушановує також пам’ять трагічно загиблої дружини австрійського цісаря Франца-Йосифа I – імператриці Єлизавети, улюблениці підлеглих кайзера.
Західний фасад храму із трьома порталами увінчує чудова розета і монументальне “Розп’яття з Пристоячими”. Фасад храму Святих Ольги і Єлизавети оздоблюють дві симетрично розміщені вежі з високими шпилями, увінчаними хрестами. Трохи північніше – вежа, вища від них. Тривежний храм Львова у неоготичному стилі з гострими шпилями і романськими мотивами вирізняється своїм обсягом, а також престижним місцем близькості до залізничного вокзалу Львова. Вмістимість храму Святих Ольги і Єлизавети одна з найбільших у Львові.
Будівництво здійснювалося під керівництвом інженера К. Ріхтмана на пожертви вірян із залізничної околиці. Допомагав фінансово австрійський уряд. Освячення храму Святих Ольги і Єлизавети відбулося восени 1911 року, але оформлення інтер’єру ще продовжувалося довго. Скульптурне оформлення храму очолив видатний український архітектор Петро Війтович.
Однією з його найкращих робіт в оформленні інтер’єру храму Святих Ольги і Єлизавети став головний мармуровий вівтар, який зберігся на своєму місці донині. Художник виготовив скульптуру Святого Йосифа, покровителя ремісників. У рельєфі, крім святого, були зображені і львівські фундатори храму в оточенні ангелів, жінок, дітей. Проте рельєф не зберігся, але є фігура Ісуса, яку виготовив скульптор Я. Райхард-Тодтова. У храмі був один із найбільших у Львові (і свого часу у Польщі) орган. Вежі проглядаються на значну віддаль, особливо, коли наближатися до Львова із заходу Городоцькою вулицею. Вражав костел Святих Ольги і Єлизавети і своїм інтер’єром.
Друга світова війна завдала значних пошкоджень приміщенню, і понад сорок років після війни реставраційні роботи тут не проводили. Храм Святих Ольги і Єлизавети був чинний до половини 1946 року.
Поступово більшість вірян латинського обряду виїхала зі Львова на Захід. Атеїстична влада перетворила храм на склад.
З початку 90-х рр. тут почалися реставраційні роботи. На прохання вірян демократична влада передала храм Святої Єлизавети греко-католицькій громаді, і тоді й доплюсували до назви костелу ім’я Святої Ольги. Крім фінансових труднощів, з’явилися проблеми щодо узгодження стилістичної архітектоніки костелу та пам’яток, що збереглися у ньому, з культово-обрядними потребами церкви. Храм, який майже півстоліття був безлюдний і дуже занедбаний, сьогодні оновився.
Храм Святих Ольги і Єлизавети є найвищою будівлею в місті, його висота – 88 метрів.

Ми рекомендуємо усім гостям нашого міста, які прибувають потягами, оглянути фасад цієї святині, а, крім того, запрошуємо на автобусну екскурсію Львовом, обов’язковим об’єктом якої є церква.

Також дізнатися детальну інформацію про цей об’єкт Ви зможете під час екскурсій “Львів у світлі вечірніх ліхтарів” та  “Справжній львівський  трамвай” .

comments powered by HyperComments