ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Пресвятої Трійці

Храм-Пресвятої-ТрійціВул. Тершаківців, 11. УГКЦ.
Будівництво храму Пресвятої Трійці та монастиря жіночого ордену сакраменток розпочалося у мальовничих гаях серед озер на південно-східній околиці поза Львовом 1739 року. Будівництво затягнулося і закінчилося лише 1881 року. Сакраментки організували монастирський пансіонат у Львові та провадили в ньому навчання шляхетних дівчат із знатних родин, а також сиріт. Будівництво храму вели за проектом Адольфа Мінасевича у стилі модернізованого бароко. Церква має три нави і мармуровий вівтар.
Спочатку храм будували із дерева, каркас із нього заповнювали камінням. 1743 року закладений наріжний камінь під будівництво нового приміщення храму, який присвячено заручинам найсвятішої Діви Марії із Святим Йосифом. Будівельними роботами керував Бернард Меретин, який брав участь у будівництві собору Святого Юра. Австрійська касата (ліквідація монаших орденів у Львові) у XVIII столітті не зачепила цього монастиря, оскільки сакраментки зразково вели пенсійну справу жінок у Львові, і австрійська влада доручила їм продовжувати її.
Сучасного вигляду храмові Пресвятої Трійці надано у вісімдесятих роках після капітальної перебудови. Набутий у стилістичній реставрації під керівництвом архітектора А. Мінасевича вигляд позначився впливами австро-баварських зразків, але помітними залишилися і впливи тодішньої львівської архітектури. Створено віртуозний фасад, святковий і елегантний, як відзначили мистецтвознавці, наче для палаццо. З головного боку, із заходу, храм набув вигляду великого цоколя споруди, поставленої на осі будови. Силует вежі – динамічний, активний. Центральна вежа храму Святої Трійці виступає трохи вперед від бічних і від того створюється рівномірна амплітуда коливань волют, нішей, здвоєних і строєних пілястрів, і все це, здається, пливе, перебуває у русі. Ця динаміка храмових форм вабить око, чарує урочистою святковістю.
У інтер’єрі храму привертає увагу вівтар з постатями чотирьох ангелів, авторства Петра Войтовича. У Львові він відомий роботами: “Розп’яття з Пристоячими” над розетою костелу Ольги і Єлизавети, статуя Святого Флоріана на львівському пожежному депо, скульптурні композиції “Слава”, “Геній музики” і “Геній драми і комедії” в оздобленні Львівського оперного театру.
Після Другої світової війни черниці покинули Львів, а храм Пресвятої Трійці перетворили на спортивну залу Львівської ветеринарної академії. У монастирських келіях облаштували гуртожиток та клуб.
На початку 90-х років викладачі Львівської ветеринарної академії повернули до духовного життя запустілий храм, власними зусиллями і пожертвами відремонтували його, а в грудні 1995 року приміщення було освячене як храм Пресвятої Трійці.

comments powered by HyperComments