ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Покрови Богородиці, УАПЦ

Смт.-Рудне,-вул.-Володимира-Великого,-24Смт. Рудне, вул. Володимира Великого, 24.
Проект храму, в якому сьогодні розміщено парафіяльну святиню Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦКП, затверджено 1935 року і на його основі розгорнуто будівництво латинського костелу. Наступного року в новобудові вже почалися регулярні Богослужіння. Після війни приміщення використовували як спортзал. У 90-х роках гонт, яким була покрита святиня, замінили бляхою.
Наприкінці 80-х у Рудно визначилися дві конфесії – греко-католицька і православна. На вимогу православних парафіян Львова влада передала їм це приміщення. Тут на Різдво Христове 1990 року відбулася перша Служба Божа. У жовтні того ж року сюди було передано ікону Турковицької Божої Матері, засновано при храмі церковний хор. З його участю Літургію у храмі Покрови Богородиці відправляв єпископ Василь Романюк. А 24 грудня 1995 року, за півроку після його смерті, храм відвідав наступник Романюка – Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
За участь хору храму Покрови Богородиці в Літургії у церкві-музеї “Козацькі могили під Берестечком” громаді було подаровано копії ікони Божої Матері Почаївської та Спасителя.
1994 року в храмі Покрови Богородиці було освячено чотириярусний іконостас, 1995 року було розписано інтер’єр.

comments powered by HyperComments