ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Святого Онуфрія – свідок найдавнішого друкарст...

княже-3Вул. Б. Хмельницького, 36.
За переказами, храм Святого Онуфрія і його монастирські приміщення у Львові існував ще за часів князя Лева. Первісного вигляду ні церква, ні монастир не зберегли. Крім самого храму, до комплексу архітектурної пам’ятки у Львові входять монастир, дзвіниця, огорожа. Відомо, що князь Лев віддав у опіку ченцям-василіанам ікону Пресвятої Богородиці. Згодом, 1463 року монастир обновив і роздобув для нього королівські привілеї Степан Дропан (першодрукар в Україні, 1460 року подарував монастирю Святого Онуфрія свою друкарню). У будівництві комплексу допомагав князь Костянтин Острозький.
1690 року дерев’яну огорожу монастиря замінили муром зі стрільницями. До ХІХ століття існував монастирський цвинтар. На його місці нині сад. А сам храм Святого Онуфрія побудований 1550 року. До великої церкви 1820 року добудовано пресвітерій, дві захристії, під час реконструкції 1902 року добудовано каплицю. Після усіх обновлень в інтер’єрі церкви Святого Онуфрія мало що залишилось. До половини XVII століття монастир був дерев’яний. Для оборони на випадок облоги збудована дзвіниця. До неї є перехід з вулиці. Монастир Святого Онуфрія перебував під патронатом братства церкви Успіння Пресвятої Богородиці. В ньому містилися шпиталь, бібліотека, архів, музей. Тут надрукована перша в Україні книга “Апостол”. За проектом “генія модерної архітектури в Україні”, архітектора І. Левинського 1905 року була збудована огорожа. За тоталітарного режиму храм використовували не за призначенням: у ньому містилася експозиція Львівської картинної галереї, присвячена українському книгодрукуванню (зараз експонати містяться у Львівському музеї книги, що розташований на подвір’ї палацу Потоцького у Львові).
З часу відновлення української державності діяльність храму і монастиря Святого Онуфрія відновлена. Храм обслуговують отці-василіяни Української Греко-Католицької Церкви.

Дізнатися більш детальну інформацію про цей об’єкт Ви зможете під час екскурсій “Княже місто Львів” та “Храми Львова”.

comments powered by HyperComments