ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Екскурсія Заглядаємо під ноги: унікальні львівські л...

Вартість ЕКСКУРСІЇ:
350 грн
Тривалість екскурсії: 2
замовте екскурсію зараз Замовити екскурсію

Екскурсія “Заглядаємо під ноги: унікальні львівські люки”

Скільки різних, дрібних, але ду-у-у-у-же важливих, деталей історії приховує Львів? Як Ви думаєте? Ми вважаємо, що, власне, оці маленькі деталі-артефакти Львова роблять наше місто дещо загадковим, до кінця непізнаним, і таким, куди обов’язково потрібно повертатися! Запрошуємо Вас, наші поціновувачі «дрібних деталей історії Львова», на унікальну екскурсію – «Заглядаємо під ноги: унікальні львівські люки».

Чим таким є цікаві звичайнісінькі каналізаційні люки у Львові?
От і не такі вони «звичайнісінькі», як Ви собі думаєте! Бо деякі львівські люки годяться у ровесники Вашим пра-прабабцям і пра-прадідусям. Себто – мають більше ніж 100-літню історію. Ви тільки уявіть, скільки різних черевиків і черевичок по них тупцювали!.. А деякі львівські каналізаційні люки є єдиними у своєму роді. Ба більше, ними «запечатано» певний період історії міста Лева. Тому, пропонуємо Вам позаглядати трохи собі під ноги, і пошукати цікаві львівські залізні артефакти.

Під час нашої з Вами екскурсійної прогулянки Львовом ми знайдемо і добре роздивимося найоригінальніші люки Львова: люк, де зображена найбільша гривня України, люк з міською печаткою ХІV століття, люк – на якому красується герб Львова, люк-велетень, люк з цікавим зображенням лева та інші унікальні «каналізаційні приваби» Львова.
По львівських каналізаційних люках можна навіть визначати до якої епохи належав Львів і яка держава ним керувала. За звичай, на цих львівських артефактах завжди друкували рік виготовлення і фабрику, з якої вони до нас прибули.
Неквапно проходячи вуличками Львова, під час нашої екскурсії «Заглядаємо під ноги: унікальні львівські люки», ми оглянемо старовинні каналізаційні люки Львова, датовані від 1902 року – і до наших часів. На цих люках будуть викарбувані різні фрази на німецькій, польській, російській і українських мовах. Деякі люки – містять унікальні надписи. І ми Вам обов’язково розкажемо, чому для історії Львова так цінно зберігати і досліджувати ці залізні круглі, а подекуди й квадратні, артефакти міста. Ми Вам розповімо, де виготовлялися найстаріші люки Львова, як їх вдалося зберегти до наших часів, і яким чином вони ще досі є у вжитку.

Чи є львівські люки дійсно унікальними?
Звичайно, що так! Правда, більшість львівських каналізаційних люків – це продукт сучасного виробництва. Велика частина – це надбання радянського Львова. Але в історичному центрі нашого міста, у самому його серці, ми обов’язково побачимо унікальні львівські люки!
До унікальних міських каналізаційних люків входять квадратні кришки з написом «elektrownia». Також унікальними і єдиними у Львові є прямокутні каналізаційні люки біля Будинку вчених, що на вулиці Листопадового Чину. Розпізнати їх ви можете через викарбуваний надпис на німецькій мові: Gebruder Andreae, Wien.

Та й за часів «совітів» у Львові теж ставили ексклюзивні каналізаційні «таблетки». Під час нашої екскурсії, ми знайдемо і оглянемо каналізаційні люки 1940-го року та деякі одиничні екземпляри 50-х років. Якщо Ви помітили на львівських люках надписи: «КЛСМ-УССР, завод имени 1-го Мая г. Верхне Днепропетровск, 1940»; або – «Артель Кр. Металлист г. Кривой Рог 1953»; чи – «ГК Калушская артель им. Т. Г. Шевченко Станиславского ОПС», – знайте, Ви знайшли раритетний люк! Сучасний Львів теж має свої красиві каналізаційні люки – люки 2003 року виробництва з зображенням лева. Ми часто просимо наших маленьких туристів знайти цих «каналізаційних левів» під час квесту Львовом. Ми обіцяємо Вам, що наша екскурсія-розвідка «Заглядаємо під ноги: унікальні львівські люки», розширить Ваші пізнання Львова, і, можливо, дасть початок Вашому новому хобі.

Запрошуємо до Львова у деталях!

Рекомендована тривалість екскурсії: 2-3 год.
Вартість: 350 грн/1 год для 1-4 осіб з україномовним гідом.
Також таку екскурсію Ви можете замовити на іншій мові. Вартість екскурсії іноземною мовою – договірна.

Наші контакти:
+38 067 67 42 42 6
+38 050 622 31 51
+38 063 72 72 477
E-mail: office@andreolli.com.ua
Адреса: Львів, площа Ринок, 29 (офіс у внутрішньому дворику – пасаж Андреоллі).
Графік роботи:
9:00-18:00 (понеділок-субота).
9:00-17:00 (неділя та державні вихідні).

comments powered by HyperComments