ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Все, що варто знати про львівський час

Ми присвячуємо цю статтю-«цікавинку» актуальній темі для небувалих туристів та активних подорожуючих, які хочуть вперше, або може – й вкотре, приїхати до Львова, – темі львівського часу. Ми постараємося разом з Вами, шановна читацька й мадруюча публіко, дізнатися трошки більше про часові виміри Львова. Відтак, розставимо акценти!
Акцент перший. Як у Львові говорять, коли на годиннику 13:45
екскурсії у львові, екскурсії ціна, квітковий годинникЗі словесним визначенням часу у Львові дуже, образно говорячи, «розмаїто». Львів’яни, та галичани загалом, настільки багато, швидко та пишно говорять, що не кожному україномовному пану/і з іншого краю, (вже не говорячи про людей, які спілкуються виключно російською мовою), втямки про який час іде мова. Ми ж, «Андреоллі-тур», хочемо трохи полегшити Вашу мандрівку до міста Лева, і збагатити Ваш мовний досвід.
Давайте візьмемо конкретний приклад. Якщо київський час (а він же – офіційно і львівський) показує на циферблаті 13:45, то ми скажемо, що на годиннику зараз «тринадцять, сорок п’ять», або – «перша, сорок п’ять». Але, ні в якому випадку, жоден поважаючий себе львів»янин так не говоритиме. Він Вам відповість десь приблизно отак: «за п’ятнадцять друга», «без п’ятнадцяти друга», «за п»ятнадцять до другої», «за чтверть до другої», «сорок п’ять по першій»… І Вам ще пощастить, якщо він говоритиме без акценту.)
Акцент другий. Львів відкритий для світу…але, тільки з 10:00 до 18:00.
Якщо Ви прямуєте до Львова, то знайте, що місто чекає на Вас в будь-яку пору доби. Проте, приїхавши вночі, 90% гарантії, що доведеться почекати і Вам. Якщо Ви прожили все своє життя у великому місті-мегаполісі, то готуйтеся до нових часових відкриттів у Львові. Тут доведеться звикати до трохи іншого часового ритму. Не дарма у Львові жартують, що львівська секунда триває довше…)
За звичай, місто Лева ніколи не спить. В цілодобовому режимі працюють кав’ярні, в готелях у режимі нон-стоп на Вас чекають усміхнені адміністратори, та й за молоком можна вибігти опівночі… Та варто бути готовим до того, що більшість яскравих кафе та ресторанів Львова будуть закриті після 23:00. І, приїхавши вночі на популярну площу Ринок, де кожен будинок – це чергова кнайпа, Ви зможете повечеряти тут лише в 2-3 закладах з наявних. В нічному Львові Ви не знайдете ані діючого копі-центру, ані – хімчистки, ані – салону краси, до чого так звикли люди з великих міст.
На ранній сніданок у Львові теж не розраховуйте. Більшість закладів харчування відкриваються о 10:00. Саме цей час є найкомфортніший для жителів міста Лева, аби розпочинати свій робочий день (ну і, до слова, як говорять соц-опитування – 18:00 година найкомфортніша, аби його закінчити). Тому, більше 70% комерційних установ так і працюють.
Якщо Ви поселилися у Львові в квартирі, хостелі чи економ-готелі, то адміністратора закладу Вам мабуть доведеться «5 хвилин будити». За нічний заїзд у львівські апартаменти, скоріше за все, з Вас «попросять» додаткову доплату за послуги нічного виїзду покоївки. Як Ви вже розумієте, вечірнім спокоєм у Львові дорожать, відтак – і оцінюють вище. Нічне таксі, вечірній громадський транспорт, замовлення їжі «на дім», – оплата виросте відразу після 23:00.
Акцент третій. Львівський Біг-Бен кличе на роботу і з роботи.
В самому центрі Львова, у вежі Львівської Ратуші міститься львівський Біг-Бен – один з найстаріших годинників міста Лева. Ще з 1851 року львівський Біг-Бен служить мешканцям міста своєю вірною працею: вистукує львівський час кожних 15 хвилин та щогодини. Це є дуже зручно для мешканців центральної частини Львова, адже звуки ударів годинника чути на відстань до 1 км. До того ж, віднедавна Львів відновив традицію середньовічних трубадурів, які з прочинених вікон Ратуші знаменують львівський час.
Вхід на Ратушу Львова є вільний, але, аби побачити на власні очі знамениті куранти Львова, треба подолати ще 255 сходинок звивистою сходовою кліткою вежі Ратуші.
Важить львівський Біг-Бен 2,5 тонни. Діаметр його циферблата – 2,7 метра. Довжина годинної стрілки – 2,15 метра, хвилинної – 1,7 метра. На великому дзвоні Ратуші Ви зможете побачити надпис по-німецьки: «Спіть спокійно. Ми вас розбудимо, коли потрібно!». І ми Вам гарантуємо, що львіський Біг-Бен не обманює Вас – будить краще за будь-якої гучності мелодію на телефоні.)
До слова, львів»яни вірять, якщо потрапити на вежу Ратуші в той момент, коли дзвонить годинниковий дзвін, і загадати під його удари бажання – воно обов’язково здійсниться.
Цікаво знати, що колись львівський Біг-Бен змушувала вистукувати удари не механіка, а дві міцні руки робітника, який «заводив» годинник на Ратуші. Навіть дрібних крадіїв і «розбійників легкої форми» часто карали цивільними роботами, до розряду яких входило і «накручувати» вручну знаменитий Львівський годинник.
екскурсії у львові, екскурсії ціна, дім легендАкцент четвертий. Львівський час бережуть дракони.
Якщо Ви приїхали до Львова, то обов’язково маєте вписати у свій мандрівний «to do list» похід у топову кав’ярню Львова – «Дім Легенд». Саме у цій тематичній кав’ярні-музеї є ціла кімната, присвячена львівському часу. Розпізнати будинок серед інших архітектурних принад міста Лева не так вже й складно: на його фасаді звивається велетенський чорний дракон, який щодня рівно в 21:24 випускає полум’я… (До слова: дракони – то прямі предки львівських левів). І, аби Ви не подумали, що це черговий китайський ресторанчик Львова, гречний швейцар-сажотрус гостинно припрошує завітати у справжній схрон львівських легенд…
Точно не до легенд відноситься той факт, що львівський час відстає від київського на 24 хвилини. Відтак, всі годинники у «Домі Легенд» можуть показувати рівну годину, коли «за Києвом» вже пройшло цілих 24 хвилини від зазначеного часу. Ну, а поки Ви шукаєте підручники з географії, і перевіряєте нас, ми рухаємося за львівським часом далі…
Отже, одна з таємничих легенд Львова, яку береже знаменитий «Дім Легенд», це є легенда про львівський час. Саме йому присвячена ціла кімната у цій львівській будівлі. У «Кімнаті Львівського часу» Ви дізнаєтеся положення Львова серед інших планет Всесвіту (а Львів – це ціла планета, не сумнівайтеся!), оглянете фотоархів годинників Львівської Ратуші разом з маленькими людьми Львова, прослідкуєте всю історію львівських дзигарів (годинників), познайомитеся з іменами відомих львівських дзигар-майстрів (годинникарів), визначите астрономічне тлумачення суті львівського часу, потримаєте в руках апарат для підкручування секунд …. І це далеко не весь список, що приховує у собі «Кімната Львівського часу».

Більше про вимір часу у Львові дізнавайтеся у Вашого приватного гіда.

Телефонуйте: +38 067 67 42 42 6.

Без секунди вагань запрошуємо до Львова!

Матеріал підготувала Наталія Марисюк

comments powered by HyperComments