ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Український Католицький Університет

Український-Католицький-Університет

Екскурсії по Львову. Університети.

Здобути ґрунтовну гуманітарну освіту, навчитися соціально і духовно допомагати людям можна в Українському Католицькому Університеті – приватному навчальному закладі, який орієнтований на релігійний напрямок освіти в Україні. Заснований університет українським Фондом св. Климентія за сприяння Патріарха Любомира Гузара у червні 2002 року як навчально-виховний заклад східнохристиянської традиції. Фактично, відкриття УКУ стало завершальним етапом у єднанні української релігійної спільноти різних конфесій, а також – результатом плідної взаємодії української церкви та науковців. Відтак всі навчальні дисципліни, як і сам навчальний процес, ґрунтуються на взаєморозумінні і взаємодіалозі різних екуменічних верств населення.
Український Католицький Університет був визнаний і документально затверджений Синодом єпископів УГКЦ вищою навчальною інституцією, яка має право видавати дипломи і присвоювати ступінь “магістра релігійних наук”. В університеті можуть здобувати освіту не лише греко-католики, але православні, римо-католицькі, юудейські та протестантські віряни. Їх порозуміння між собою – є головним завданням діяльності освіти в УКУ: щорічні відкриті міжнародні лекції, екуменічні тижні, семінари та публічні уроки є продовженням мирної традиції єднання всіх релігій світу і сприйняття одне-одного як рівних побратимів.
Попередниками Українського Католицького Університету були такі центри богословської освіти, як Греко-Католицька Богословська Академія у Львові, заснована 1929 року спочатку як Львівська духовна семінарія, а згодом – як університет (1944 р.) Митрополитом Андрієм Шептицьким, та Український Католицький Університет, відкритий 1963 року Йосифом Сліпим у Римі. Саме завдяки великим здобуткам роботи цих навчальних закладів УКУ став чи не головним українським навчальним центром інтелектуального спілкування усіх конфесій світу.
У 2003 році університет відкрив власне видавництво, що дало змогу створювати та поширювати університетську навчальну літературу, а ще – збирати та видавати екуменічні праці викладачів, студентів та почесних гостей УКУ. З 2004 року в межах наукової діяльності університету існує Інститут екуменічних студій – автономний науково-дослідницький та навчальний заклад, який займається вивченням проблеми міжконфесійних відносин та здійснює підготовку фахівців у цій сфері.
На сьогодні Український Католицький Університет – це три факультети: філософсько-богословський, гуманітарний та катехично-педагогічний з денними стаціонарними, заочними та вечірніми формами навчання, з кафедрами богослов’я, церковної історії, історії України, загальної історії, класичних, середньовічних і візантійських студій, англійської мови і педагогіки. Також в УКУ діють різноманітні навчальні програми: підготовчі курси з іноземних мов, літні і пасторальні програми, магістерські програми “Журналістика” та “Соціальна допомога”. В межах УКУ діють також 8 науково-дослідних інститутів, найбільша в Україні бібліотека богословської літератури та Музей Патріарха Йосифа Сліпого.
Над навчальним процесом в УКУ працюють 105 викладачів, 40 з них – мають докторський чи кандидатський ступінь науки. Аби урізноманітнити навчання, керівництво університету розробило чималу кількість міжнародних освітянських програм, завдяки яким студенти можуть подорожувати країнами, студіювати науки в зарубіжних університетах та побувати на міжнародних конфесійних семінарах та конференціях.

comments powered by HyperComments