ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

А Ви знали, що у Львові…

PoltvaЕкскурсії Львів. У Львові планують відновити підземну річку Полтву. Кожен львівянин та гість Львова, який хоч раз побував у львівських підземеллях, знає, що славетний Львів колись, до 1884 року був розділений по самісінькому центру на два береги норовливою річкою Полтвою. Тепер же вона майстерно схована під кількаметровими шарами бетону і землі, а згадкою про міську ріку є лише невеличка картина-муляж колишнього устрою міста, що знаходиться в підземеллі Оперного театру. Визволити львівську Полтву з міського колектора планують вже не один рік. За підрахунками львівських екологів, сучасна Полтва могла б покривати більше 40% водних витрат городян. Також науковці стверджують, що у Львові існує більше двох сотень струмків та джерел, загальною довжино у понад 50 км. А прісної води, яку вони продукують, могло б повністю вистачити на власне водо-забезпечення всіх мешканців Львова. Також багато-хто з теоретиків стверджує, що Полтва може в проекції стати одним з головних портів на водному відрізку від Балтійського до Чорного моря. Та поки всі проекти відбуваються на паперах і словах, львівська Полтва малу-помалу перетворюється на ріку каналізаційних вод…

львівський хмарочосУ Львові є свій хмародер. У самому центрі Львова розмістився будинок-хмародер. Будівля розташована позаду памятника Адаму Міцкевичу і має сучасну назву “Будинок Книги”. До 40-х років мунолого століття вважався найвищим будинком Львова. Побудуваний архітектурний велетень був у 1921 році найпотужнішою будівельною компанією на той час, – підприємством такого собі Іона Шпреха – єврея, одного з найбагатших і найвпливовіших людей Львова. Як не дивно, в ті роки існувала адміністративна заборона на будівництво у центрі, яке б перевищувало 4-ри поверхи. Та жвавий і винахідливий Шпрехер не звертав увагу на закон та велике обурення жителів Львова на таке помпезне будівництво і провадив свою справу далі: документально перший поверх він не зафіксував, а наступні три поверхи зробив антресольними, а 5-ий поверх був мансардним. Таким чином хитрий Шпрехер не тільки встановив архітектурний рекорд Львова, але й порушив головне правило забудовий міста – “всі будівлі центральної частини міста не повинні бути вищі, ніж памятник Міцкевичу”. Відтак, до 1939 року скандальна будівля носила назву свого архітектора-інженера – будинок Шпрехера.

моцартМоцарт у Львові. Тут ми Вам розкажемо про не менш відомого Моцарта – Франца Ксавєра Вольфранга Амедея Моцарта, сина відомого австрійського композитора Вольфранга Амадея Моцарта. Не менш талановитий і знаний композитор, який ніби не міг побороти батькову славу, все своє творче життя провів у Львові. Будучи хорошим композитором, піаністом, диригентом і учителем музики, молодший Моцарт у 1808 році потрапляє до Галичини як приватний вчитель музичногого мистецтва, а невдовзі, з 1813 року – він вже працює у Львові. Тут Ксавєр Моцарт провів 30 свого творчо плідного життя, додав музичному мистецтву Льовова і Львівщини вишуканості та неповторного шарму, навчив Європу слухати тутешні музичні твори. За час своєї життєдіяльності молодший Моцарт створив більше шести десятків музичних творів – фортепіанних, вокальних та ансамблевих. Він виступав як автор і як виконавець на львівських сценах з такими відомими скрипалями на той час як Ф. Мазас, К, Ліпінський та Й. Качковський. З 1826 року у Львові почало діяти Хорове товариство ім. св. Цецилії, засноване талановитим Ксавєром Моцартом. Це було перше зібрання професіоналів-виконавців класичної музики, яке здобуло схвальні відгуки від європейських музичних критиків та преси того часу. Відтак, музична хорова культура зазнала неабиякого успіху не тільки у Львові, але й за його межами. Що й зробило західно-українське музичне мистецтво в цілому ближчим до музичного мистецтва прогресивної Європи. Вже 5 грудня 1826 року знаний хор ім. Св. Цецилії відспівав свій славнозвісний «Реквієм» , і сталося це у Соборі Св. Юрія. Ця святкова меса була приурочена до 35-річчя від дня смерті батька Ксавєра-молодшогого – славнозвісного Вольфганга Амедея Моцарта. Як память про цю подію – у Соборі Святого Юрія встановили мармурову табличку з зображенням Франца-Ксавєра, яку можна побачити і сьогодні (справа вгорі біля головного входу в собор).

казановаЛьвівські пані не припали до смаку Казанові… Непростий на характер, але щасливий на вдачу, відважний дуелянт і запеклий картяр, невиправний романтик і натхненний поет, математик, музикант, дипломант.. – славнозвісний Джакомо Казанова неабияк розважався і у Львові. Улюбленим місцем відомого серцеїда було всім відоме Шляхетське Казино (сучасний Дім Учених), де за звичною повсякденною справою, грою у карти, Казанова тринькав свої статки і смакував найкращими львівськими винами. За архівними даними, Джокамо Казанова прибув до Львова у далекому 1766 році, і провів тут майже півроку свого життя. За цей час він встиг сприятелюватися з графом Замойським та воєводою київським графом Потоцьким, а ще – обійти найвродливіших львівських пань і зробити свій сумнозвісний висновок: “Назагал жінки в тих краях не вродливі” ( З особистих нотаток Джакомо Казанови). До слова, варто зазначити, що відомий венеціанський ловелас Казанова за свої 39 років спокусив всього лиш 122 жінки!)

Детальний каталог Екскурсії Львів ціна. >>>

пасаж міколяшаШик і розкіш: Львів проти Мілану. У Львові в першій половині 20 століття була своє модна локація, так званий “Міланський пасаж”, або ж – пасаж Міколоша (тут містилася знаменита аптека фармацевта Міколоша). Великий і розкішний двір, де розважалася і скуповувалася тодішня львівська знать, був розташований між двома вулицями: від Коперника, 1 – до Вороного, 6, і займав площу 5750 кв м. Зпроектували та втілили в життя знаменитий пасаж знані львівські архітектори – А. Захаревич та І. Левинський в 1900 році. Відтоді вишуканий сецесійний “Кришталевий двір” (мав повністю скляне куполоподібне накриття) слугував найпопулярнішим місцем розваг для львівського бомонду: тут містилися офіси таких світових брендів, як “Сітроен” та “Юніверсал Пікчерс Корпорейшинз”, дорогі крамниці з ювелірними прикрасами та вишуканим вбранням, миловидні кафе, де варили запашну каву та подавали модні на той час французькі бізе, кінотеатр, салони краси та дорогі ательє. Львів, який нічим не поступався італійському Мілану, на жаль, проіснував лише до 1941 року – німецька авіація під час війни поцілила бомбою прямісінькому по знаменитому Мілошевому пасажу і розгромила його вщент. Пасаж так і не відновили…

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments