ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Наскельне місто-фортеця Тустань

Урицькі скелі, що на Сколівщині, є одним із семи чудес України. В жодному іншому гірському масиві Європи годі знайти аналог цієї пам’ятки природи та археології. Ці величні урвисті скелі здіймаються у висоту на 50 метрів. В XI – XIII ст. була тут давньоруська фортеця, яка була надійною станицею і захистом від татаро-монгольських завойовників. Від давнього комплексу лишились рештки стін та будівельних конструкцій, а також можна побачити вирубані у скелях гроти, колодязі, підземні ходи.
Урицькі скелі та історико-ландшафтний комплекс “Тустань” є частиною природного національного парку “Сколівські бескиди”, який за своєю площею є найбільшим в Україні. Місцевість таємнича і мальовнича, оповита містикою та героїкою. Ці місця привабливі у будь-яку пору року, адже поєднання гірських краєвидів та розкішної природи вражають і у час весняного буйноцвіту, і у період осіннього різнобарв’я. Екскурсії, відтак, ми проводимо протягом усього року.
Виїжджаємо вранці, близько дев’ятої. Вулицею Стрийською прямуємо зі Львова у напрямку Миколаєва. Досить цікавими на нашому маршруті є села Пісочне та Солонське. У першому нині працює склозавод, обладнаний найновішою технікою. З 1929 року тут існувала фабрика дерев’яних іграшок, згодом вона була переобладнана на скловарню.
У селі Солонське існує давньоруське городище, яке обстежував з 1989 року львівський археолог Орест Корчинський. Він дослідив, що в давнину тут могло бути містечко з назвою Солонко. Збереглися залишки валів, що відмежовували місто від ворожих орд. Та під час нападу однієї з них місто було знищене дощенту.
У Стрию ми традиційно робимо невеличку зупинку на каву та свіженькі круасани і прямуємо далі до містечка Сколе. Біля підніжжя Сколівських Бескидів, там, де річка Опір впадає в річку Стрий, ми проїдемо повз надзвичайно гарне селище Верхнє Синьовидне. Тут збереглися руїни колишнього монастиря, у якому, як засвідчено у літописі, 1240 року зупинявся Данило Галицький. У цьому селі народився меценат Петро Яцик, який зробив чи не найбільші благодійні фінансування у розвиток українознавства на Заході і в Україні.
Орієнтовно в 11:00 ми прибуваємо у “царство Скель” – село Урич. Це давньоруське місто було наскельною дерев’яною фортецею ІХ-ХІІІ століть. Тут ми оглянемо наскельну забудову, фортечні стіни п’ятнадцятиметрової висоти, 5 поверхів житла з ХІІІ століття, криницю, вирубану в скелі та музей “Тустань”. Орієнтовно на огляд музею, екскурсію та вільний час відведено 3 години. Тут же можна посмакувати шашликами та місцевими українськими стравами.
Щоби прихилитися і до водної стихії Українських Карпат, рушаємо до водоспаду Кам’янка. Його вода стікає з потужних кам’яних брил, а одразу на березі річки Кам’янки розміщені височезні вертикальні скелі. Цей край багатий і на мінеральні води. Тому не зайве буде взяти баклажку зі собою.
Орієнтовно о 19:00 ми повертаємось до Львова.

Об’єкти: історико-природничий парк Тустань, музей, скельний комплекс Тустань, водоспад Кам’янка.
Час та місце збору: 8:45 площа Ринок, 29 (туристично-інформаційний центр “В пасажі Андреоллі”, внутрішній дворик).ф
Протяжність маршруту: 220 км.
Вартість екскурсії: 250 грн.
Вартість вхідних квитків: вхід у заповідник — 10 грн дорослі, 8 грн студенти, 5 грн діти; вхід у музей — 12 грн дорослі, 8 грн студенти, 6 грн діти.
Харчування: місцеві страви у кав’ярні на території комплексу — 50-60 грн.
Взяти зі собою: зручне взуття на низькій підошві, головний убір залежно від пори року, дощовик або парасольку, баклашку для води з джерела.

comments powered by HyperComments