ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Панорамні скельні комплекси в Українських Карпатах...

Якщо Ви шукаєте для себе гарний 1-денний маршрут в Українських Карпатах, то пропонуємо Вам відвідати ТОП-4  оглядових скельних комплексів, що на Львівщині. Кожен з цих комплексів має свою давню історію, і, що головне – звідти відкриваються фантастичні краєвиди на перші вершини Українських Карпат.

Скелі Тустань або Урицькі скелі. Знаходяться неподалік села Урич Сколівського району і сягають заввишки до 50 м. Скелі «Тустань» взяли свою назву від давньоруської фортеці, яка існувала тут у ХІ – ХІІІ ст. Тому цей скельний комплекс є не тільки унікальною пам’яткою природи, але й визначною археологічною знахідкою. На території комплексу є музей Тустані, де можна побачити знайдені рештки стін та будівельних конструкцій давньої фортеці, різноманітну старовинну зброю і ужиткові речі. У самих скелях є вирубані гроти, підземні ходи і колодязі. Для туристів цікаво буде піднятися на облаштовані оглядові майданчики, що на скелях. Звідси відкриваються захоплюючі краєвиди карпатських лісів і перших гірських вершин. А влітку тут щороку проводиться автентичний фестиваль давньоруської культури «Тустань».
Вхід на територію наскельної фортеці “Тустань” та до Музею історії Тустані є платним (комплексний квиток): дорослі – 80 грн/ос., студенти/школярі/пенсіонери – 40 грн.
Скелі Тустань можна відвідати у 1-денному турі зі Львова «Скелі Тустань».

Княжі Скелі. Розмістилися неподалік с. Нижнє Синьовидне (Сколівський район) і височіють на 42 метри над річкою Стрий. Цей скельний комплекс є менш популярним серед туристів, ніж, скажімо, скелі Тустань. Але направду це дуже краєвидне і романтичне місце. Сюди часто приїжджають закохані пари дивитися зі скель як понад річкою сідає сонце. Легенда цих скель теж є дуже романтичною, хоч і сумною, історією. Подейкують, що скелі отримали свою назву від давньої історичної події, коли монголо-татари хотіли захопити князівські землі. Останній запеклий бій вівся саме на Княжих скелях. І татарський хан мав на меті не тільки завоювати українські землі, але й захопити в полон вродливу князівну Ярославну. Ярославна, втікаючи, стрибнула зі скелі, аби не здатися в полон. А хан, побачивши мертву князівну, застиг від горя і перетворився на камінь. Відтак комплекс з трьох найвищих скель почали називати: Ярославни, Княжа та Ханська.
Вхід на територію Княжих Скель є безкоштовним.

Скелі Довбуша або Бубниські скелі. Знаходиться цей скельний комплекс практично на межі двох областей: неподалік від сіл Бубнище і Поляниця Івано-Франківської області та поблизу села Труханів Львівської області. Скелі Довбуша називають «карпатським місцем сили». І недарма, адже, як переконує історія, тут колись був скельний монастир. Приїхавши до Бубниських скель, Ви можете оглянути видовбані три печери з рештками мурованого склепіння. Кажуть, що скелі також служили і фортифікаційним укріпленням. Про це свідчать сліди від колодязів, валу та рову. А найцікавіше, це, звичайно, панорами, які відкривають з висоти Довбушових Скель. Піднявшись майже на 40 метрів вгору, перед Вами відкриються розлогі гори і зелені ліси. Скелі Довбуша – це, мабуть, один з найцікавіших і найбільших за площею скельних комплексів в Українських Карпатах. На площі завширшки 200 м і завдовжки 600 м є цілий ряд скель з цікавими назвами. Крім 14 основних скель, є ще декілька скель-веж: “Поцілунок собаки-барабаки”, “Майн Кампф”, “Кошерний секс”,  “Привіт свинособаки”, “Мракобісся і джаз”, “Зрада батьківщини”, “Політ над гніздом зозулі”, “Бородата дупа”, “Ворчання ягнят”, “Лежача в полуденній спеці” та інші.
Скелі Довбуша є чи не основним тренувальним майданчиком в Українських Карпатах для скелелазів і професійних альпіністів.
Вхід на скелі Довбуша є платним: загальний, пенсійний, студентський, учнівський – 10 грн.
Скельний комплекс Довбуша Ви можете відвідати у нашому турі «Карпатський трамвайчик і Скелі Довбуша».

Ямельницькі скелі. Знаходиться скельний комплекс в селі Ямельниця, що недалеко від скель Тустань (Сколівський район). Скелі буквально оточили все село. Кожна скеля має свою назву, до прикладу: “Пищик”, “Шиятий”, “Кикошів”, “Юшкова Яма”, “Стіна”, «Афродита Ямельницька»  тощо. За звичай, всі туристи ходять подивитися на «Кикошів камінь» і на «Афродиту Ямельницьку». Остання скеля знаходиться на горі Ковбура, де колись розташовувалася знаменита радіостанція УПА “Афродита”. Звідси і назва самої скелі. Загалом скельний комплекс села Ямельниці – це невисокі (20-30 м) скелі, які ховаються серед чагарників і лісу. Більшість туристів, які приїжджають сюди з інших областей, навіть і не чули про існування таких скель. А все тому, що дороги до села Ямельниця практично немає. Відтак і маршрут є не дуже популярним. Але літом в суху погоду добратися сюди не складає ніяких зусиль. Та й краєвиди тут теж неймовірні: гори, ліс і свіже повітря. Що ще треба для щастя!

 

Забронювати тур в Карпати зі Львова: +38 067 67 42 42 6 (Viber/Telegram/WhatsApp)
+38 050 622 31 51
+38 063 72 72 477
E-mail: office@andreolli.com.ua

 

Переглянути інші варіанти турів можна у розділі «Екскурсії за місто»

comments powered by HyperComments