ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Памятник Пабло Пікассо

Памятник Пабло ПікассоОригінальності Львову хоч відбавляй! Що тут тільки не побачиш: еротичні фігури на фасадах будинків, вулицю з шістьма назвами, мазохістське кафе, ката, який розгулює серед білого дня по місту, Пікассо в трусах… Саме останнього Ви зустрінете на вулиці Зеленій, 88, майже поруч з входом в однойменний нічний клуб, який носить прізвище знаменитого художника-кубіста/сюрреаліста – Пабло Пікассо. Встановили пам’ятник 13 червня 2009 року в честь 12 річниці існування паб-клуб на замовлення власників цього розважально-танцювального закладу. Виконав роботу відомий львівський скульптор Володимир Цісарик (його ж авторству належать такі роботи, як пам’ятники Леопольду фон Захер Мазоху і першовідкривачам гасової лампи Яну Зегу та Ігнатію Лукасевичу). Цей постамент став першим в Україні, який увіковічнив пам’ять про відомого митця 20 ст.
Та з першого погляду, ні разу не бачивши на фото Пабло Пікассо, напевне мало хто зможе вгадати в пам’ятнику відомого іспанського художника. Невисокого зросту, середнього віку чоловік… – стоїть роздягнутий практично до гола, ба навіть – босий: в мороз та спеку, в дощ та сніг його тіло прикривають тільки коротенькі шорти. Босоногий бронзовий Пабло завмер у задумі у закутку будинку, склавши руки перед себе, курить сигарету, яка згоряє і світиться червоним полум’ям. Такий погляд ідейників постаменту на творчу натуру художника є дивним для тих, хто не обізнаний з самим життям геніального митця. Як відомо, Пабло Пікассо мав звичайну чоловічу звичку: після роботи вийти на балкон і викурити цигарку. В такому вигляді сьогодні навіть збереглося кілька його фото. Та є ще один, маловідомий загалу факт, який аргументує вибір вигляду львівської скульптури Пікассо. При народженні Пабло не видав жодної ознаки життя, і його матері акушерка пішла сповістити сумну звістку. Та дядько новонародженого, який перебував в сусідній кімнаті під час пологів, пішов глянути на бездиханне дитя. Курячи сигару, чоловік набрав диму в легені і… – випустив кілька цигаркових хмарок в обличчя малому. І о диво! Дитина поворухнулася, скривилася і подала перший плач. Відтак, сигарета в житті генія-Пабло зіграла свою визначну роль.
“Пікассо в трусах” – вже народна назва відомого львівського постаменту. А на запитання, чому він роздягнений, Ви почуєте одну з історій на тему “Пікассо і Львів”: мовляв, завітавши у це місто, Пікассо дозволив собі вийти з одного львівського закладу напівголим, покурити, і вернутися назад. Таким чином, те, що в цій історії вразило найбільше львівських майстрів скульптури, те і відтворили у скульптурі знаного живописця. Ще одна негласна назва, “Страж чистоти” – теж належить відомому львівському Пікассо. Ця історія має пряме відношення до сучасності: аби у Львові люди не засмічували закутки вулиць і не “псували” вночі дворики чи під’їзди, – поставили культурного охоронця Пабло Пікассо, який спостерігає за всіма “зловмисниками” і остерігає від “необережних дій”. Так чи інакше, але курящому Пікассо ніколи сумувати: в денному режимі він фігурує в фотосесіях з львівськими туристами, а вночі складає компанію для перекурів з молоддю, яка відпочиває в клубі.

Цікаво знати, що:
Пам’ятників Пабло Пікассо у всьому світі налічується кількістю у 16 скульптур. Найоригінальніші з них це, звичайно, “Пікассо в трусах” у Львові, сидячий на кубі Пабло Пікассо у Осієку (Хорватія), в компанії 4 художників – у Москві (Росія), дві натуральні скульптури в Малага (Іспанія), велика голова Пабло в Кельце (Польща). Також Пікассо за життя нажив собі імені “побувати” зображеним на СРСР-івських поштових марках, а у 1950 році отримав Міжнародну премію миру, 1962 – радянську Міжнародну Ленінську премію. Та й це ще не все, – “лейб” Пікассо був використаний в астрономії: астероїд 4221 отримав його ім’я. Також на сьогодні діє 10 музеїв мистецьких робіт Пабло Пікассо: 5 – в Іспанії, 3 – у Франції, 1– у Швейцарії і 1 – у Німеччині.
Як традиційному іспанцю, який народився у аристократичній заможній сім’ї, Пабло присвоїли чималий рядок родових імен, який складається з … 23 слів: Пабло Дієґо Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедьйос Кріспіньяно де ла Сантісіма Трінідад (іспан.: Pablo Diego Josй Francisco de Paula Juan Nepomuceno Marнa de los Remedios Cipriano de la Santнsima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruнz y Picasso). Та сам художник-новатор не сильно переймався своїм довгойменням – підписував своїх роботи коротко і зрозуміло: Пікассо.

Побачити пам’ятник та дізнатись цікаву інформацію Ви зможете під час індивідуальної екскурсії.
Вартість: від 150 грн/год.*
* У період травневих та новорічно-різдвяних свят ціна може змінитись.
Мінімальний час замовлення – 2 год.
Місце та час зустрічі: за домовленістю.

comments powered by HyperComments