ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Пам’ятник Львівському Пивовару

пивний1

Екскурсії по Львову. Пам’ятники

Беззаперечно, Львів є славетним ще й через свої оригінальні пам’ятники. Одним з таких туристично-популярних об’єктів є пам’ятник Львівському Броварю, що міститься у центрі Львова – на проспекті Свободи, 18, біля самої Башні Торговців – сучасного ресторану “Вежа крамарів”. Цей скульптурний шедевр за 4 місяці плідної роботи був виконаний львівським майстром Володимиром Цісариком та встановлений 9 травня 2011 року, якраз до 755 річниці Дня народження Львова. Кошти на виконання скульптури надала “Львівська пивоварня”, яка по праву вважається найстарішою пивоварнею в Україні, відкритою монахами ордену Єзуїтів у 1715 році. Саме цю дату і прив’язали ідейники до новоствореного пам’ятника: великий, бронзовий, заввишки у 2,5 м, львівський ченець-пивовар тримає на правому плечі барило з пивом, на боковій покришці якого зображений годинник зі справжніми стрілками, що показують час. Автор годинникового механізму – годинникар, львівський науковець Олексій Бурнаєв втілив хитромудрий задум у життя: кожен охочий може перевести стрілки годинника у будь-яку сторону і встановити на свій розсуд час, але за декілька хвилин стрілки стануть на своє часове положення. Секрет “мудрого годинника” захований всередині бочки, у його механізмі, де використаний звичайнісінький магніт, що й притягує годинникові стрілки на своє місце. Стрілки-вказівники часу зроблені з восьмиміліметрової сталі, і саме цей довговічний матеріал забезпечує роботу годинника навіть у дощову чи морозяну погоду. Циферблат “бочкового годинника” теж заслуговує уваги: всі години на ньому позначені римськими цифрами, окрім двох – 17 год і 15 год, що символізує ту саму дату започаткування історії львівського пивоваріння. Ще однією родзинкою скульптури Львівського Броваря є те, що кожних 17 год і 15 хв барильний годинник виконує славетну мелодію – гімн Львівської пивоварні у виконанні знаменитого українського гурту “Пікардійська Терція” на слова Анаталія Кос-Анатольського. А друга покришка пивної бочки знаменує: “У Львові з давніх-давен варять пиво. Саме тут у 1715 році було засновано першу пивоварню України”, і як знак підтвердження цього факту – зображена копія тієї монашої печатки, якою завіряли всі постачання львівського пива у різні закутки світу.

Цікаво знати, що:
“Пивний годинник” у скульптурі Монаха-пивовара визнано одним з найоригінальніших годинників у світі. Таку оцінку львівському часоміру присвоїв популярний французький сайт “Спадок годинникарства” у 2011 році. Його автори, досліджуючи відомі, коштовні і популярні серед туристичних локацій годинникові механізми зі всього світу, вибрали лише 6 таких оригінальних механізмів: англійський Біг-Бен, висотний 4-сторонній годинник у Саудівській Аравії, діаметр циферблату якого сягає 40 метрів, паровий канадський годинник, вуличні годинники у Швейцарії та на Сейшельських островах.
Пам’ятник Львівському броварю має своє місцеве неофіційне ім’я – Юрій Володимирович Бровар! Саме так величають бронзового огрядного монаха-пивовара з бочкою-годинником. Ім’я ченцю-пиволюбу присвоїли саме у день відкриття пам’ятника у 2001 році самі ж організатори свята. Юрієм іменували через те, що повністю завершеним народився на світ саме на Юріїв День – 6 травня, по батькові – став Володимировичом, бо його творцем є скульптор Володимир Цісарик, а колоритне прізвище Бровар отримав історично, як кажуть у Львові “так сі стало”.

Побачити пам’ятник та дізнатись цікаву інформацію Ви зможете під час екскурсії “Хмільний тур Львовом”.

comments powered by HyperComments