ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Екскурсія Колишніми львівськими пасажами

Вартість ЕКСКУРСІЇ:
450 грн
Тривалість екскурсії: 3
замовте екскурсію зараз Замовити екскурсію

Екскурсія “Колишніми львівськими пасажами”

Чи знаєте Ви як розважалася львівська знать 19-20 століть? – Вони теж ходили у торгівельні центри! По вихідних – скуповували всякий хатній мотлох, торгувалися за гарну імпортну тканину, купляли дітям солодощів, ходили у кіно, відвідували художні галереї, пили каву… Одним словом, майже так само як і ми зараз, гуляли по своїх «форумах» та «кінгкросах». Тільки тоді такі торгівельні центри називалися «пасажами».
Львівські пасажі почали називатися «пасажами» ще на початку 19 століття. Як і в інших тогочасних великих європейських містах, так і у Львові, всі хотіли рівнятися на вишуканий Париж. Тому і переінакшували багато ужиткових назв на французький маневр. А «пасаж» – це той самий дворик, який, здебільшого, був прохідним, тобто – з’єднував дві вулиці. Тільки він, зазвичай, був повністю критим, і виконував функцію торгівельно-розважального закладу.

Ну що ж! То ж давайте пройдемося найбільш популярними пасажами Львова на нашій однойменній екскурсії.

Спочатку ми відвідаємо знаний у Львові – Пасаж Андреоллі.
Адреса пасажу: м. Львів, площа Ринок, 29.
Пасаж Андреоллі у Львові – чи не єдиний львівський пасаж, який виконує своє призначення ще з часів заснування. Львівську кам’яницю під номером будинку 29, що на площі Ринок, збудували 1768 року. І належала вона львівському коменданту Феліціану Коритовському. А вже 1803 року тут розмістив своє маленьке підприємство італієць зі швейцарським корінням – Домініко Андреоллі. І прославився Андреоллі тим, що виготовляв і продавав тут найсмачніші солодощі у Львові. Цукерня Домініко Андреоллі проіснувала у цьому пасажі більше півстоліття. Відтоді пасаж почали називати не як по-іншому – як пасаж Андреоллі.
Під час екскурсії Львовом ми Вам покажемо, як живе і чим дивує своїх відвідувачів пасаж Андреоллі зараз.

Наступний львівський пасаж у нашій екскурсії – Пасаж Феллерів.
Колишня адреса пасажу: м. Львів, пр-т Свободи, 35.
На жаль, львівський Пасаж Феллерів не зберігся до наших часів. Але колись він був одним з найпопулярніших центральних пасажів міста Лева. Скляного критого даху у пасажі не було. Зате його по-праву можна вважати одним з прототипів сучасних торгівельних центрів-вулиць, таких, які є, до прикладу, у Римі, Мілані чи Парижі. Адже розміщувався пасаж Феллера на перших поверхах житлових будинків (на теперішніх вулицях Михальчука і Тиктора, і аж до вулиці Наливайка).
У пасажі Феллерів надавали свої послуги адвокати, кравці і лікарі. Також, що цікаво, тут було транспортне бюро подорожей. Що далі сталося з львівським пасажем – ми Вам розкажемо під час нашої екскурсії «Колишніми львівськими пасажами».

Далі ми з Вами прямуємо – до Пасажу Германів.
Колишня адреса пасажу: м. Львів, вул. П. Куліша (між 23 і 25 будинками).
Пасаж , або ж – галерея Абрама і Якуба Германів містився на найпозитивнішій вулиці старого Львова – вулиці Сонячній (нині – це вулиця Пантелеймона Куліша). Це був один з найстаріших пасажів Львова. Роки будування галереї – 1896 -1898 р.
Чи був цей львівський пасаж популярним серед відвідувачів? – Однозначно так! І сприяли такій популярності два фактори. По-перше, це була відома єврейська дільниця Львова. А євреї, що не кажіть, завжди вміли гарно торгувати. По-друге, «хвіст» пасажу виходив до популярного на ті часи театру оперет і водевілів – «Колізей Торна». Цей пасаж, як і попередній, на жаль, не дожив до наших часів. Але, під час екскурсії місцями відомої львівської галереї Германів, ми обов’язково подивимося, що залишила нам історія від цього львівського пасажу.

Пасаж Грюнерів: йдемо подивимося як колись виглядав пасаж.
Адреса пасажу: м. Львів, площа Григоренка, 5.
Історія львівського пасажу Грюнерів почалася зі спорудження у 1912 році будинку під №5 на колишній площі Смольки, сучасній – Григоренка. Зведений львівський дворик Грюнерів тягнувся аж до вулиці Менцинського. Цей пасаж був створений, найперше, для «ділового бізнесу» Львова. Тут містилися спочатку – Рільничий банк, згодом – Загальний союзний банк. Ще через деякий час сюди заїхав кінотеатр «Марисенька» (за радянських часів – «Піонер»). А зараз тут ставить свої вистави популярна львівська трупа «Воскресіння». Пасаж Грюнерів – досі існуючий пасаж у Львові. Що збереглося у ньому з колишніх «славних часів» – розкаже Вам наший гід під час екскурсії «Колишніми львівськими пасажами».

 

Наша екскурсія продовжується. Йдемо – до львівського Пасажу Гаусмана.
Адреса пасажу: м. Львів, Проїзд Крива Липа.
Єфраїм Гаусман, чиє ім’я отримав пасаж, був дуже багатою людиною. Маючи у своєму підпорядкуванні готель «Гранд-готель» (до слова, і зараз діючий готель на тому ж місці), вирішив звести за ним ще й торгівельну галерею. Відтак, пасаж Гаусмана відкрився для своїх відвідувачів у 1895 році. І, за класичним принципом будівництва, з’єднував він дві вулиці: вулицю Сикстуську, №6 (тепер – це вулиця Дорошенка) та вулицю Мая, №3 (нинішня вулиця Січових Стрільців). А відзначився цей львівський пасаж тим, що 13 вересня 1896 року, у пасажному фотоательє Мартина Аппеля під назвою ”Рембрандт” відбувся перший кількахвилинний кіносеанс у Львові. Цей львівський пасаж існує і досі, і сучасна назва йому – Проїзд Крива Липа. Щоправда, магазини і кав’ярні тут вже кілька десятків разів помінялися. Але він досі виконує свою розважальну і відпочинкову функцію. Найбільше у Львові його полюбляють студенти. Адже поруч містяться кілька факультетів відомого у Львові Франкового університету. Чому пасаж Гаусмана почали називати Кривою Липою – ми Вам детально розкажемо під час  екскурсії.

Далі, на нашій екскурсії Львовом, ми обов’язково завітаємо до Пасажу Міколяша.
Колишня адреса пасажу: м. Львів, вул. Коперника, 1 (проходив через сучасні вул. Вороного і Ференца Ліста).
Львівський пасаж Міколяша, побудований 1892 р. за проектом Яна Шульца для родини аптекарів Міколяшів, був чи не найуспішнішим і найбагатшим торгівельним двориком свого часу. Тут були і крамниці з вишуканим одягом першої європейської моди, і офіси тогочасних юридичних фірм, і магазини всіляких екзотичних прянощів, і кав’ярні, і кінотеатри. За найліпших своїх часів пасаж був перекритий кованим сталевим дахом зі скла і різнобарвних вітражів.  Найперше, цей львівський пасаж знали через аптеку «Під золотою зіркою», яку 1892 року тут відкрив чеський підприємець Петро Міколяш. Саме в цій аптеці далекого 1853 року фармацевти Ян Зег та Ігнатій Лукасевич засвітили першу у світі гасову лампу. На превеликий жаль, дворик Міколяша не дожив до наших часів. Його, як і попередні відомі львівські пасажі, у великій мірі знищила Друга Світова війна.
Проте, сьогодні на території колишнього дворику діють незвичайні аптека і кафе… Що там виготовляють і чим пригощають – Вам покаже наш гід.

Будемо завершувати нашу екскурсію Львовом відвідуванням Галереї Маріацької.
Адреса галереї: площа А. Міцкевича, 5.
Галерея Маріацька, Lemberger Kaufhof, Дитячий світ, галерея «Барвінок», пасаж «Роксолани». Як тільки не називали галерею львів’яни… А почав свою історію цей львівський пасаж у далекому 1925 році. Роботу виконав архітектор Фердинанд Касслер, який вбудував пасаж в існуючий будинок на площі Марійській, 5 (сьогодні – це площа Міцкевича). Відтак, основна назва галереї закріпилася від назви площі, на якій розташовувалася. Впродовж 1925 – 1939 років у Галереї Маріацькій працювали такі відомі фірми, як – торгівельний дім Геккера, львівський офіс польських авіаліній «Lot», представництво кінокомпанії «Paramount Film», транспортне товариство «Pronta», ювелірний і годинникарський салон Зельтенрайха.
Сьогодні в Галереї Маріацькій теж працює чимало магазинів та офісів різних компаній.
Чим особливим запам’яталася галерея Маріацька для Львова – дізнаєтеся під час під час нашої екскурсії “Колишніми львівськими пасажами”.

Рекомендована тривалість екскурсії: 3 год.
Вартість екскурсії – 450 грн/1 год 
Мова проведення екскурсії – українська.
Вартість екскурсії на будь-якій іноземній мові уточнюйте у нашого менеджера при бронюванні.

Наші контакти:
+38 067 67 42 42 6

E-mail: office@andreolli.com.ua
Адреса: Львів, площа Ринок, 29 (офіс у внутрішньому дворику – пасаж Андреоллі).
Графік роботи:
10:00-18:00 (понеділок-субота).
10:00-17:00 (неділя та державні вихідні).

Детальний каталог тури по Львову >>>

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments