ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Байки Львова або про що брешуть у Львові

Екскурсії Львів. Їдучи до Львова вперше, як до будь-якого нового міста, Ви намагаєтесь чим побільше дізнатися корисної інформації про туристичну локацію: хто тут живе, як тут говорять, що тут їдять, що люблять, а що – на дух не переносять, як вітаються і які традиції підтримують, про що говорять, і про що мовчать… Аби бути «в темі» нового міста, Ви обов’язково щось та й дізнаєтесь з інтернету, з путівників, а ще більше – наслухаєтесь від друзів і знайомих, які неодноразово тут побували, і, як ніхто інший, розкажуть Вам чисту правду-матінку про Львів.

Ми ж пропонуємо трохи «розвантажити» цей інформаційний багаж, який, майже впевнені, складається в більшій половині зі стереотипів, чи, радше міфів про Львів. А ось – найпопулярніші з них.

Міф перший. У Львові говорять виключно українською мовою.

У Львові говорять і російською мовою. Ба, скажемо навіть більше, у тут живуть корінні росіяни. Як каже статистика, станом на 2015 рік, російськомовне населення у місті сягає 11%. Історія говорить, що Львів став поповнюватися російськомовними меншинами за часів Другої Світової війни і у повоєнні роки. Тоді уряд СРСР впроваджував масову систему індустріалізації міст, і Львів став не виключення: сюди відправляли зі Сходу робітників та майстрів на заводи, а також – військових офіцерів та інших високопосадовців, які мали контролювати цей процес безпосередньо на місці. Тому у тут так часто можна зустріти на вулиці російськомовних бабусь і дідусів, які вільно спілкуються між собою і гармонійно співвживаються ось уже більше півсотні років з корінними львів’янами.

Міф другий. У Львові живуть 100% -ві бандерівці, які б’ють москалів.

Бернардини_4706Ми, мабуть, оминемо політику стороною, і не будемо говорити про націоналістів-нацистів-ксенофобів та інших «ів», які не люблять все, що знаходиться поза межами Львова. Зате твердо скажемо –нікого тут не б’ють і не катують…, за винятком двох місць: львівських «Криївки» та «Катівні». Кому два останніх слова не знайомі, то це одні з найпопулярніших кафе міста, які зароблять гроші не лише на смачних наїдках та напоях, але й на страхах, стереотипах і упередженнях туристів зі Сходу. Тут обов’язково вимагатимуть від Вас знання привітань по-українськи, українського гімну, місцевої говірки… Якщо Ви не пройдете випробування, то до закладу – зась! Але якщо Вам і вдасться сюди попасти, то очікуйте на небачене зухвальство: Вас будуть катувати місцевим самогоном, огірками і ковбасою!)

Міф третій. У Львові каву копають з-під землі.

копальняУ Львові таки народилася кава.  Її привіз сюди і навчив пити місцевий люд відомий віденський вояка Юрій Кульчицький наприкінці 17 століття. Завдяки каві, цьому ароматному чорному золоту, Кульчицький і став багачем. А львів’янам більше для байки нічого й не потрібно було: раз кава – це золото, то чому б його не копати з-під землі! Спочатку з цього приводу всі тихо посміювались. Сміялися всі до того часу, коли в самісінькому центрі не появилася шахта! Тепер і Ви можете вільно прийти сюди, взяти каску, спуститися під землю і побачити, як сумлінні шахтарі добувають це «львівське золото» з-під землі і вивозять назовні. А «Вікіпедія» продовжує далі стверджувати, що кава росте на деревах…

Міф четвертий. Львів – польське місто.

Ну що тут сказати… Та Львів далеко і не українське місто. Адміністративно і геополітично – воно ніби й наше, а історично і ментально – вільне місто, нічиє, інакше і не скажеш. Будували і розвивали його не лише українці, але й – німці, австро-угорці, поляки, євреї, вірмени… Перелистуючи історію Львова, ми бачимо його і у володіннях Австо-Угорщини, і Речі Посполитої , і СРСР. Навіть, якщо пройтися його середньовічним центром, то кожен екскурсовод Вам покаже і розкаже, чий Львів був насправді: руський, вірменський, єврейський квартали красномовно говорять за Львів – полікультурне місто.

Детальний каталог Екскурсії Львів ціна. >>>

Міф п’ятий. Львівський Оперний Театр от-от провалиться під землю.

The_Lviv_Theatre_of_Opera_and_BalletВже кілька років поспіль ходить містом легенда, що Львівська Опера хилиться як Пізанська Вежа, мовляв, ще зовсім трохи – і театру не стане. Всі оці несусвітні небилиці твердо тримаються на твердженні, що Оперний побудований пряміснінько над руслом забетонованої львівської річки Полтви. Побутує думка, що води  щороку прибувають все більше і підмивають фундамент театру. Вас навіть переконуватимуть тим фактом, що й візуально, якщо неозброєним оком глянути на Оперу, то видно, як вона похилилася. Насправді ж, ілюзію будівлі, що падає створюють всього лиш дві вулиці, які облягають Львівську оперу з двох сторін: рівень однієї вулиці є дещо вищим за рівень іншої. Відтак, якщо дивитися на будівлю, вона видається похиленою.

comments powered by HyperComments