ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Каплиця Боїмів

Екскурсії по львову, ціна

Екскурсії по Львову. Храми.

Пл. Катедральна.
На цвинтарі біля Латинського катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці у Львові в XVII столітті було збудовано шість каплиць. П’ять з них розібрали австрійці разом з ліквідацією кладовищ і оборонних мурів у Львові. Одна з них все ж збереглася. Це була усипальня родини львівського купця, вихідця з Угорщини Юрія Боїма, його дружини Ядвіги і сина Павла. Будовано каплицю Боїмів у 1609-1611 роках. Декоративне оформлення тривало до 1615 року. Будівля кубічної форми колись стояла окремо. Сьогодні до неї прилягає порівняно недавно зведений будинок, що, безперечно, відбивається на загальному сприйнятті пам’ятки Львова.
Архітектором каплиці Боїмів вважають Андрія Бемера (авторЕкскурсії по львову, ціна “Лева Лоренцовича”, який раніше охороняв вхід у ратушу Львова, а зараз експонується в “Італійському дворику”).
Авторами чудових, втілених у камені композицій були Ян Пфістер та Ян Шольц. Освячення каплиці відбулося 1615 року. Невелика за своїми розмірами каплиця є цінною пам’яткою раннього ренесансу, зразком меморіальної архітектури Львова. За своїми мистецькими характеристиками славнозвісна будівля не має аналогів не лише у львівській, а й у європейській архітектурі ренесансу. Увесь її західний фасад покритий високомистецькою різьбою на камені та ліпниною. Скульптури інтер’єру каплиці – дивовижний набуток львівської пластики епохи пізнього Відродження.
Екскурсії по львову, ціна Усю східну стіну каплиці Боїмів займає вівтар, що сягає купола. Це складна композиція, що містить сцени страстей Христа, фігури пророків, євангелістів, алегорії Справедливості, Любові, Миру й Віри. Внизу – рельєф “Старозавітна Пасха”, наївний і водночас урочистий. Вище – “Моління про чашу”, “Тайна вечеря”, “Страшний суд”.
Нині каплиця Боїмів після реставрації є філією Львівської картинної галереї. Вона відкрита для відвідувачів.
Каплиця Боїмів – не просто пам’ятка архітектури й декоративної скульптури Львова. Це своєрідна “енциклопедія” мистецької культури того часу. Вона має кілька унікальностей, про які Ви зможете дізнатися під час екскурсій.
Каплиці Боїмів місто завдячує тим, що з 1998 року історичний центр Львова і Святоюрська гора з собором Святого Юра входять у списки охоронної спадщини ЮНЕСКО.
Каплиця Боїмів має унікальну для світу скульптурну композицію “Моління в саду Гетсиманському, або Моління про чашу”, де Ісус Христос зображений сидячи.
Каплиця Боїмів має два потаємні підземні ходи, вхід у які можна побачити у середині гробниці.

Вартість вхідних квитків:

Дорослий – 15 грн.

Студентський/учнівський – 10 грн.

Час роботи: 11:00-17:00, щодня.

Адреса: м. Львів, пл. Катедральна,1

Тел.: +38 (032) 274-40-47

Дізнатися детальну інформацію про цей обєкт Ви зможете під час екскурсій:

“Сім чудес Львова”

“Львів середньовічний” 

“По храмам Львова”

comments powered by HyperComments