ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Усіх святих Святопокровського монастиря

Храм-Усіх-святих-Святопокровського-монастиря(Костел і монастир сестер студиток, колишній бенедиктинок). УГКЦ

Пл. Вічева, 2.
Ансамбль збудовано у Львові 1597 року під Високим замком за проектом архітектора Павла Римлянина (брав участь у будівництві каплиці Камп’янів; будівництво житлових будинків у Жовкві) у стилі пізнього ренесансу. Храм і монастир бенедиктинок під назвою Усіх святих створили чудовий міський закуток Львова. Бароковий портал веде на монастирське подвір’я, за яким – однонавовий безфасадний храм, а будинок монастиря з трьома скульптурами черниць у лоджії (ніша, закрита з трьох боків, а лицевою стороною виходить у зовнішній простір) – праворуч. Постійні пожежі у Львові пошкодили монастир бенедиктинок, позбавили його первісного вигляду. Та все ж на храмовій вежі своєю довершеністю чарує кількасотлітній маньєристичний аттик (стінка, що завершує споруду, височіє над карнизом) у вигляді корони.
Про оборонний характер цілого ансамблю приміщень свідчать значної товщини стіни його будов. Завдяки функціонуванню школи в монастирі було уникнуто ліквідації храму під час австрійського панування у Галичині. Після Другої світової війни львівські бенедиктинки виїхали на Захід.
З відродженням на початку 90-х років Греко-Католицької Церкви у Львові в колишньому бернардинському монастирі, що його до того використовували як склад, відновилася чернеча діяльність згромадження сестер-студиток, які займаються мистецькими справами (ткацтвом, вишиванням, писанкарством), господарсько-ремісничою діяльністю, працюють медсестрами у лікарнях, опікуються дітьми-сиротами, катехизують дітей та молодь, виконують місійне покликання. В самому храмі Усіх святих Святопокровського монастиря відновлено Богослужіння.

comments powered by HyperComments