ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Каплиці Катедрального собору Успіння Матері Божої

Екскурсії по львову

Екскурсії по Львову
Пл. Катедральна, 1.
Каплиця усередині катедрального храму з його північного боку збудована в ренесансному стилі на кошти львівських патриціїв (вельмож): лікаря та бургомістра Капмп’яна та його сина в XVI – XVII століттях. Вона творить мавзолей їхньої родини у Львові і поріднених родин Острогорських, Гросвалерів та інших. У вівтарі з чорного мармуру – образ Христа, у нішах – фігури святих Петра і Павла з червоного мармуру. Їхні погруддя збереглися донині і становлять цінну пам’ятку львівського мистецтва. Купол каплиці Камп’янів вкривають фрески Станіслава Строїнського. Фасад будови представлений творами Яна Пфістера (можливий автор скульптури у бернардинському костелі, автор дерев’яного розп’яття Христа у костелі єзуїтів): “Покладення Христа до гробу”, “Воскресіння”, “Поява Христа Марії Магдалині”. В композиції каплиці Камп’янів, у кожному персонажі і в кожній деталі відчуваються гостра спостережливість митця, життєва повнокровність, захоплення духовною і фізичною красою людини, що так зворушує у творах майстрів тієї епохи.

Каталог Львів екскурсії ціна >>>

Фасад каплиці Камп’янів – зразок пізньоренесансової класики. Квадрати масивного цоколю служать основою для колон, які членують фасад по вертикалі. Рельєфи на фасаді символізують: саркофаг і собака – вірність, птиця і ваза – короткочасність земного існування, фенікс на погребальній урні – безсмертя душі.

Екскурсії по львову, ціна Капличка “Гріб Господній”
Невідомий скульптор першої половини XVII століття зобразив “Гріб Господній”, який раніше стояв на кладовищі біля латинського катедрального собору, а потім був перенесений до його стіни біля каплиці Камп’янів. Під присадкуватим склепінням з іще готичними ознаками на невисокому цоколі лежить скульптурна постать Христа. По кутах арки на важких тумбах присіли чотири євангелісти. Вище на постаменті, що вінчає арку, стоїть ангел із хрестом, а збоку – пророк Мойсей та Адам. Конструкції споруди притаманне змішування стилів Відродження і готики. Ознаки Відродження – перевага підкреслених горизонталей, масштабність. Водночас уся споруда справляє враження нестримного руху вгору – тенденції готики, які підкреслює і силует загостреної піраміди, і різке зменшення масштабів постатей верхнього ярусу. Барокові тенденції виявилися у вирішенні фігур. Ангел, який вінчає споруду, граціозно нахиливши голову, тримає хрест так, ніби в його руках лютня. Вітер часу розвіяв його шати. Вся постать нагадує хвилясту лінію бароко.

Оглянути Катедральний собор Успіння Матері Божої Ви зможете під час екскурсій “Середньовічний Львів”  або “Храми Львова” .

comments powered by HyperComments