ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Софії – Премудрості Божої

софіїВул. Івана Франка, 121 а. УГКЦ.
Будівництво храму Святої Софії наприкінці XVI у позаміській лісистій околиці Львова фундувала багата власниця “чорної кам’яниці” на площі Ринок Софія Ганльова, дружина багатого міщанина. Під час облоги Львова турками-османами 1672 року храм згорів. Після відбудови він набув вигляду однонавового з невибагливою бароковою формою фасаду.
У такому вигляді в мальовничому оточенні серед гаїв Львова будівля храму Софії – Премудрості Божої дійшла до наших часів. 1789 року навколишні землі Львова купила родина Лукевичів, яка й заопікувалася відбудовою святині. На її пропозицію 1817 року приміщення передано сестрам милосердя костелу Святого Казимира, в якому черниці утримували дітей-сиріт. Перед Першою світовою війною пастирську опіку храму Софії – Премудрості Божої надавали отці-місіонери.
Після війни храм Святої Софії став парафіяльним. За радянських часів у Львові приміщення використовували не за призначенням. Церковна громада УГКЦ на початку 90-х храм Святої Софії відремонтувала і 22 березня 1992 року він був освячений.

comments powered by HyperComments