ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм св. Софії

софіїВул. Івана Франка, 121 а. УГКЦ.
Будівництво храму Святої Софії наприкінці XVI у позаміській лісистій околиці Львова фундувала дружина багатого міщанина Софія Ганльова, що була власницею будинку на Ринку (тепер площа Ринок, 5). Під час облоги Львова турками-османами 1672 року храм згорів. Після відбудови він набув вигляду однонавового з невибагливою бароковою формою фасаду.
У такому вигляді в мальовничому оточенні серед гаїв Львова будівля храму Софії  дійшла до наших часів. 1789 року навколишні землі Львова купила родина Лукевичів, яка й заопікувалася відбудовою святині. На її пропозицію 1817 року приміщення передано сестрам милосердя костелу Святого Казимира, в якому черниці утримували дітей-сиріт. Перед Першою світовою війною пастирську опіку храму Софії – Премудрості Божої надавали отці-місіонери.
Після війни храм Святої Софії став парафіяльним. За радянських часів у Львові приміщення використовували не за призначенням. Церковна громада УГКЦ на початку 90-х храм Святої Софії відремонтувала і 22 березня 1992 року він був освячений.

comments powered by HyperComments
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ellie

Вітаю!
У Вас тут помилкова інформація опублікована.
На фото і вулиці Франка 121а є храм святої Софії. Церква св. Софії – Премудрості Божої розташована на вул. Козельницькій біля УКУ. Ви наплутали.
Також, згадана міщанка Софія була власницею кам’яниці Ганлівської на пл. Ринок, 5.
Зазначена в тексті “чорна кам’яниця” є під номером 4 і ніколи на належала сім’ї Ганлів. Якщо Ви десь знайшли таку інформацію, майте на увазі, що вона недостовірна!

manager2

Доброго дня! Дякуємо за Ваш відгук, виправимо інформацію.