ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, УГКЦ...

Храм-Непорочного-Зачаття-Пречистої-Діви-Марії,-УГКЦВул. І. Франка, 56
Храм побудований в неороманському стилі 1885 року на нинішній вулиці Івана Франка, колишній Зиблікевича (польського політика українського походження, уродженця Старого Самбора, у 1874-1881 роках двічі президента Кракова, протягом 1881-1886 років маршалка Галицького Сейму) для парафіян Стрийської дільниці. 1913 року на запрошення Митрополита Андрея Шептицького у Львів прибули бельгійські ченці-редемптористи, які опікувалися у Львові найбіднішим населенням. Митрополит викупив для редемптористів площу біля храму, і 1937 року тут звели новий дім, посвятивши його під опіку Святого Климентія та заснувавши в ньому монастир Чину Найсвятішого Ізбавителя, тобто редемптористів. Згодом з них вийшло багато архієреїв.
Деякий час приміщення належали Львівському Ставропігійному братству, а з 1881 року тут замешкали Сестри Василіянки, тут вони відкрили гімназію для дівчат, що існувала до 1933 року.
1893 року невідомий маляр подарував храмові ікону Матері Божої Неустанної Помочі, подібну до оригіналу в Римі. З того часу кількість вірян збільшилась.
За тоталітарних часів у храмі і монастирі розміщувалася туристична база “Львівська”, на другому поверсі облаштували готель і їдальню, а в монастирському домі – бухгалтерію.
З 1992 року монастирські споруди й прилеглу ділянку повернули отцям редемптористам. 24 грудня 1996 року Державний комітет України у справах релігії зареєстрував монастир Святого Климентія як релігійну організацію Української Греко-Католицької Церкви. Храм Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії відреставрували, у ньому проводять Богослужіння.

comments powered by HyperComments