ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Вело-тур Зелена мапа Львова

Вело-екскурсія Львів, цінаТривалість маршруту – 5 год.
Протяжність маршруту – 14 км.
Відвідувані місця з екскурсією по Львову: Високий замок (нижня тераса), Шевченківський гай, Личаківське кладовище, парк Погулянка, Стрийський парк, фортифікації Цитаделі, парк імені Івана Франка.

[iphorm_popup id=1 name=”Екскурсії”]Замовити[/iphorm_popup]

Вело-екскурсія цінаУ другій половині ХІХ століття Львів входив до найбільш озеленених міст Європи. Львів “обсаджували” трьома зеленими кільцями, які й досі чітко можна розмежувати з висоти “Високого замку”. До Львова з Австрії був запрошений фахівець садівництва Арнольд Рерінг, чиї “натуралістичні проекти” стали основою найгарніших парків України.
Перше “зелене кільце” утворилося на місці оборонних фортифікацій, які оточували середньовічне місто і були настільки надійним йому захистом, що жодного разу за всю історію Львова не вдавалося здобути місто штурмом. Під кінець XVIII ст. височенні мури втратили своє оборонне значення і були лише перепоною для розбудови міста. Стіни розібрали, середмістю “дозволили дихати”, а щоби добавити йому кисню, засадили сквери на нинішніх проспекті Свободи, площі Данила Галицького, вулиці Винниченка та невеличкий скверик на площі Соборній.

Великий каталог Екскурсії по Львову. Ціна.

Друге кільце склалося з повноцінних міських парків, які дивують екзотичністю насаджень та своєю близькістю до центру, адже видається, що серце Львова потопає у зелені. Цими парками і пролягатиме наш веломаршрут “Зелена мапа Львова”. Про нього ми розповімо Вам детальніше.
Вело-екскурсія Львів, цінаЗалишивши низовинний центр Львова, ми перетинаємо перше “зелене кільце” біля Порохової вежі – єдиної збереженої до сьогодні пам’ятки фортифікаційного будівництва у Львові, спорудженої ще у 1554-1556 рр. Товщина стін у деяких місцях сягає трьох метрів. Її заміське розташування убезпечувало середньовічний Львів від самознищення, адже якби порох зберігали в межах міських мурів, Львів стояв би просто-таки на пороховій діжці.
Вулицею Максима Кривоноса підіймаємось до парку Високий замок. Парадокс, але вулиця носить ім’я козацького полковника, який у часи облоги Львова військами Богдана Хмельницького захопив та зруйнував могутню цитадель – Високий замок.
Парк Високий замок входить до природо-заповідного фонду України як національне надбання. Він розкинувся на схилах Замкової гори поблизу парку Знесіння. Його найвищу точку становить насипаний в честь 300-ліття Люблінської унії пагорб, висота якого сягає 413 м над рівнем моря. Біля підніжжя кургану стоїть одна з найбільших телевізійних веж в Україні, чия верхівка стремить найвище у Львові. Але нас цікавить вийнятково нижня оглядова тераса, де ми зробимо нашу першу зупинку і оглянемо розкішну панораму Львова.
Вело-екскурсія Львів, цінаПісля цього наш велотрек стрімко веде нас униз крутим серпантином, і ми невеличкою вулицею, названою на честь одного з найвідоміших львівських істориків, перекладачів, дипломатів – Мирона Кордуби, – в’їжджаємо у іншу паркову зону – на територію “Знесіння”, найбільшого парку у Львові – площею 312 га. Тут нас цікавить музей-скансен “Шевченківський гай”, де на території у 60 га розмістились 124 памятки архітектури, обєднані в 54 садиби. Умовно музей просто неба поділений на 10 етнозон Західної України з плануванням на засадах мікросела за етнографічним принципом. Ми побачимо тут Миколаївську церкву з с. Кривки (з 1763 року), селянську хату (з 1749 року), старовинну школу, водяний млин з Буковини, козацьку чайку.
Далі перетинаємо вул. Личаківську, яка понад чотири століття не змінювала своєї назви і є однією з найстаріших у Львові, і під’їжджаємо до Личаківського кладовища.
Вело-екскурсія Львів, ціна“Львівський Некрополь” сміливо можна назвати одним з найгарніших цвинтарів у Східній Європі. Це місце неймовірних контрастів, адже у “храмі мертвих” постійно вирує життя – воно стало одним з найпопулярніших туристичних об’єктів у Львові. Після того, коли австрійська влада заборонила поховання в межах міста, Личаківське кладовище стало з-поміж чотирьох новостворених “елітним”, де хоронили заможних міщан. Ще один парадокс, але на початку XVI століття у тому місці ховали знедолених і померлих від чуми міщан.
На територію кладовища потрапляємо через вирізьблену зі старих надгробків кам’яну неоготичну браму. Щонайперше вражає просторість центральних алей та строге секторування території. У середині ХІХ століття університетський ботанік Карл Бауер розбив на території кладовища паркову зону, висадив дерева, спроектував і забрукував доріжки, і кладовище перетворилося на місце тогочасної “тусовки” молоді, досить модно і екстравагантно тоді було призначати побачення у скверику Личаківського кладовища.
Вело-екскурсія Львів, цінаНаступний наш пункт – парк “Погулянка”, де ми, обігнувши Ботанічний сад Львівського національного університету, під’їдемо до джерельця, де можна буде відпочити, попити води, перекусити, вмитись. Саме з цього парку бере початок потік Пасіка, з якого формується головна водна артерія міста – річка Полтва.
Свою назву парк “Погулянка” приніс собі сам – просторе місце, неподалік озерця, біля саду-музею місцевої флори – улюблене місце велосипедних та пішохідних прогулянок. Пригадуєте з “Піккардійської терції”: “…Повези мене туди, де природа сама, повези мене за місто, де асвальту нема, повези мене туди, де зелена трава, повези-повези, о-о-о, старенький трамвай…”. Так оце якраз про “Погулянку”, пісня була написана близько чверть століття тому про трамвай №7, який на вулиці Вахнянина тут розвертається.
Відпочилі, ми прямуємо далі. Якщо тема нашої екскурсії “Зелена мапа Львова”, то й поїдемо ми вулицею Зеленою – другою за довжиною у Львові і найбільш “зеленою”. Тут на мить зупинимось біля цікавої будівлі Львівводоканалу, який споруджений і діє ще з 1901 року. Далі звертаємо на вулицю Шолом Алейхема (до слова, письменник жив у Львові з 1905 року), і потрапляємо на наступну “станцію” нашої “зеленої мапи” – у Стрийський парк, по праву один з найгарніших у Європі.
Вело-екскурсія Львів, цінаЙого колекція екзотичних кущів та дерев нараховує близько 200 експонатів з різних куточків світу. Фактично парк розбили до “події століття” у Львові – Промислової виставки, на яку до міста завітав сам Франц-Йосиф І та близько мільйона відвідувачів. Збережені торгові павільони, чудесні краєвиди, озеро з лебедями, хороші веломаршрути – усе це нам буде у Стрийському парку.
З метушливої Стрийської заїжджаємо у район розкішних кам’яничок вулиць Коцюбинського, Драгоманова, Глібова, проїжджаємо повз бібліотеку ім. Василя Стефаника, піднімаємось догори вулицею Коперника та потрапляємо у Львівську цитадель – єдиний збережений в Україні комплекс фортифікаційних укріплень середини ХІХ століття, грандіозний проект для унеможливлення російської окупації Львова, а негласно – для придушення повстань та заколотів у Львові поляків та українців.
Вело-екскурсія Львів, цінаЗ колишньої мілітарної зони їдемо у місцинку дуже мирну і надзвичайно затишну – парк імені Івана Франка, що є найстарішим муніципальним парком Східної Європи та найстарішим парком в Україні. Нещодавно реставровані алеї та доріжки дозволяють нам комфортно проїхатись і нижньою, і верхньою частинами парку. А він є розкішним… Вже згадуваний Карл Бауер перепланував колишній парк ордену єзуїтів на взірець тогочасних англійських парків у так званому ландшафтному стилі. Дивинкою є тут газові ліхтарі, які є цілком автентичними, однак підлаштовані під сучасну систему електричного освітлення.
Завершуємо ми нашу прогулянку в центрі – на проспекті Свободи, у скверику, що з’явився на місці оборонних фортифікацій, а точніше – понад річкою Полтвою, що у колекторі протікає під нашими ногами.

comments powered by HyperComments