ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Топ най-най міст світу: від Токіо до Львова

Зібрались у дорогу? – Варто розрахувати бюджет Вашої поїздки: проживання, харчування, транспорт, туристичні послуги… Здавалося б, не так все складно: підбили загальну суму потенційного вікенду і… тут ваший бюджет і наполовину не пасує задуманим планам. В такому випадку слід найперше дізнатися чи “задовільнить” Ваш гаманець апетити омріяного міста чи країни загалом. Аби пошуки потрібної інформації не забирали багато часу, варто звернутися до різноманітних економіко-соціальних досліджень відомих компаній світу, які і займаються вивченням рівня життя окремих міст та країн світу.
Цьогоріч вже вкотре відомий економічний журнал “The Ekonomist” за підтримки міжнародної компанії “Economist Intelligence Unit” оприлюднив інфоромацію про найдорожчі та, відповідно, найдешевші міста світу. В підсумку – оголосив рейтинг цих полісів, які займають від найвищого до найнижчого щаблів собівартості життя і тимчасового перебування у ньому. Таким чином, взявши за міру якість та вартість понад 160 товарів та послуг (харчування, проживання, оренда нерухомості, а також – її купівля, навчання, ціни на одяг та взуття, послуги транспорту тощо), експерти “Економіста” дослідили 130 міст світу та дали свою незалежну оцінку їхньому стану.
За підсумками японське Токіо знову, після 1992 та 1998 років, взяло вітку першості серед найдорожчих міст, а іранська столиця Тегеран виявилася найдешевшою принадою для зовнішнього туризму. Відтак цьогоріч у топ-20 найбюджетніших світових міст потрапили 9 міст з азіатського регіону, 2 – австралійські міста, 9 – європейських. Цьогорічним “проривом” стали міста Австралії – Сідней, яке зайняло третю позицію зверху і Мельбурн – на п’ятому рейтинговому місці, які ще 5 років тому були поза межами цієї 20-ки. Швейцарський Цюріх, який лідирував кілька років поспіль серед найбагатших міст світу і який очолював список минолого року, 2013-го опустився аж на 7-му сходинку. Для порівняння, економісти журналу також оприлюднили дослідницькі дані 10-річної давнини. І, за підсумками, Північна Америка, як і Європа, поступово втрачають свої позиції. Адже 2003-го року до високобюджетної 20-ки ввійшло лише 6 міст із Азійського континенту, а натомість лідирували 10 європейських та 4 американських міста.
Для “повного” гаманця найкраще пасуватимуть такі міста, як японська Осака (друге у рейтингу), австралійський Сідней (як уже згадували – займає третю позицію), норвезька столиця Осло (четверта сходинка), знову ж таки австралійський Мельбурн (уже згаданий 5-ий щабель), місто-держава Сінгапур (6-е місце), швейцарський Цюріх (тогорічний лідер, у 2013 – 7-ма позиція), французький Париж (8-ма сходинка), венесуельське місто-центр Каракасу (9-а сходинка, також отримало першість у номінації “Економічний прорив року”, піднявшись за рік на 25 щаблів ) та швейцарська Женева (10-е місце).
Дешево й сердито можна відпочити у таких світових полісах, як Тегеран (Іран), Джидда (Саудівська Аравія), Панама (Панама), Коломбо (Шрі-Ланка), Бухарест (Румунія), Алжир (Алжир), Катманду (Непал), Нью-Делі (Індія), Мумбаї (Індія), Карачі (Пакистан). Що ж до українських міст, то Київ, який був представлений у міжнародному економічному дослідженні, увійшов лише до сотні найдорожчих міст світу, зайнявши 62 сходинку. Його випередив на кілька позицій Лондон (54 місце), проте позаду лишилися Будапешт, Бухаресст, Мінськ та Прага.

Українське НАЙ-місто

Що ж до топ-найкращих міст України (за рівнем благоустрою і підтримки громадського порядку), то Київ і Одеса, за підсумками 2012 року, між собою розділили першість. За ними в рейтингу йдуть Донецьк і Дніпропетровськ відповідно. А колишня столиця України – Харків, який лідирував три роки поспіль, опинився тільки на шостій сходинці.
Львів же тримає теж свій почесний вінок слави. Адже перебуває у трійці міст з найдорожчим житлом (квартири). Першою у цьому списку є українська столиця, друге місце – за Одесою, третім – є Львів. За соціологічним опитування Київського центру соціологічних досліджень, місто Лева є найбажанішим місцем для проживання серед громадян України.

comments powered by HyperComments