ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Похід на Говерлу. Те, що милує око і сповнює душу…...

Говерла, сходження на Говерлу, тури на ГоверлуВитоки ріки Прут беруть початок під Говерлою, а саме у колишньому льодовиковому цирку, що розташований на висоті 1650 м. Геологічно цей каровий цирк утворився кілька десятків тисяч років тому під час останнього зледеніння. Льодовик своєю вагою між північними відрогами Говерли та гори Брецкул витиснув своєрідну висячу долину. Нижче цієї долини розташована інша долина на висоті 1400 м. Це свідчить про те, що льодовики інтенсивно відступали у два періоди, вигрібаючи та витискаючи гірську породу.
Між двома долинами таким чином виник уступ з перепадом висот понад 250 м. Власне цей скелястий уступ і є місцем, де з кількадесят метрової висоти спадає водоспад. Це найбільший високогірний водоспад Українських Карпат. Вище водоспаду вже у зоні альпійської тундри з кам’яного підґрунтя витікає доволі повноводний стрімкий потік. Це і є місце, де народжується одна з найбільших карпатських рік – Прут. Кам’янисті осипища на цій висоті є характерною ознакою усього високогір’я Чорногори. Великі валуни, що утворилися внаслідок вивітрювання, вкриті візерунковими лишайниками.
Із рослин у альпійській зоні є оселища ялівцю козацького, багатьох лікарських рослин (дженджора, іван-чай, родіола рожева, калган, ісландський мох). Великі площі Чорногори вкриті альпійською сосною, або, як її називають, жерапом. У середині травня жерап зацвітає, і під час вітрів можна побачити явище, коли начебто здіймається хмара пилу. Насправді це пилок цієї рослини. Молоді пагони мають також і лікувальне значення.

Шлях до водоспаду веде спершу через карову долину, яку ще називають Цибульник. Весною на цій долині рясно проростає черемша. З верхів долинає шум потоків, а тут, у цій долині, завжди тиша. Цибульник – чудове місце для наметового табору. Поруч струмок. Дорога до водоспаду стежиною веде через праліс під північними схилами гори Брецкул. Через 1 годину ходьби вона виводить у рідколісся і перед мандрівником відкривається вид на водоспад. За водоспадом – величні схили Говерли. Тут справді почуваєш себе наче у великих горах. Крутосхилами, залишаючи водоспад по праву руку, стежиною піднімаємося у верхню висячу долину – саме тут і натрапляємо на джерело, з якого і починається Прут. У цьому місці варто перепочити. Далі піднімаємося у верхів’я кару та виходимо на перевал між Брецкулом та Говерлою. Звідтіля стежиною, що в’ється поміж кам’яних осипищ, піднімаємося на вершину Говерли.

Наприкінці травня Чорногора особливо милує око краєвидами. Річ у тім, що тоді північні схили та карові впадини ще вкриті сніжниками. Деякі з них можуть сягати у довжину до 300 м – справжній рай для сноубордистів. Водночас у цей час зацвітають рододендрони, або, як ще називають гуцули, – червона рута. Часто можна побачити унікальне явище, як десятки крокусів пробиваються крізь сніг та надають полонинам фіолетового відтінку.
У цей час ранком на узліссях можна побачити з десяток тетеруків, які токують. У мить парування вони втрачають пильність, і це може стати чудовим подарунком для фотографа. Усе це Ви маєте шанс зустріти під час походу на Говерлу по одному з наймальовничіших маршрутів Чорногори.

Запрошуємо приєднатися до одноденного походу “На Говерлу одним махом”!

comments powered by HyperComments