ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Пам’ятник Бравому Солдату Швейку

Пам’ятник-Бравому-Солдату-ШвейкуЧерез Львів пройшлися не одні ноги знаних людей. Навіть такий славетний герой, як Бравий Йозеф Швейк, не оминув це місто. І дарма, що це вигаданий книжковий персонаж із знаменитого романістичного бестселера Ярослава Гашека “Пригоди Бравого Вояка Швейка”. Шанувальники і фанати кумедного вояки Йозефа дослідили чеський роман – і виявили, що Бравий Швейк не просто побував в місті Лева, але й випив не одну гальбу хмільного “Львівського”. Тому, зважаючи на цей красномовний факт, Бравий Солдат Швейк автоматично набув статусу “Почесного Львів’янина”. А кому ж, як не шанованим гостям, у Львові ставити пам’ятники! Відтак і появився у 2002 році бронзовий рядовий Швейк біля львівської “Віденської кав’ярні”, що на проспекті Сводоби, 12. Виліпив комедійного солдата відомий львівський скульптор Сергій Олешко (також його рукам належить і робота – скульптура Івана Труша).
Поважний бронзовий, пузатий близнюк карколомного вояки Швейка сидить при самому вході у “Віденську кав’ярню” і гостинно запрошує туристів до закладу. Львівський Швейк присів на крісло, запалив люльку, яку тримає правою рукою, і попиває львівське шумне пиво – у лівиці в нього великий пивний кухоль. На солдаті типовий австрійський стрій, на голові – вояцький кептарик, а на обличчі – задоволена дотепна усмішка. Хоч таблички чи надпису з ім’ям жартівливого солдата і не знайти на скульптурі, але кожен подорожуючий вгадає в цьому потішному пузаню відомого весельчака і відважного воїна Йозефа Швейка. Традиційно, кожен гість Львова, може не тільки сфотографуватися з цим милим солдатом-шукачем пригод, але й кинути монетку у кухоль Бравого Швейка, – як мовиться, – на щастя.
Та одним львівським Швейком не обійшлося! Ще один добродій Йозеф Швейк “пришвартувався” біля входу у будівлю Львівської міської ради. Цей бравий вояка приїхав на велосипеді з великим воєнним наплічником і став собі перепочити біля львівської Ратуші, поруч з центральною велопарковкою. Ковану фігуру-скульптуру “Швейк на велосипеді” виконав в Дублянах (містечко під Львовом) разом з місцевими ковалями художник-скульптор Мирослав Дедишин – учасник щорічного Міжнародного фестивалю “Шляхами пригод Бравого Солдата Швейка”, і у 2007 році подарував громаді Львова. Тоді й було встановлено велолюбителя-Швейка.

Цікаво знати, що:
Не тільки у Львові полюбили книжкового вояку Швейка, – пам’ятники його дивакуватій і потішній персоні розміщені в різних куточках світу, країнах і містах, зокрема: у словацькому місті Гуменному, в польських містах – Сяніку і Перемишлі, в українських – Скелівці, Донецьку, Ужгороді, Луцьку, Києві, та в російських містах – Санкт-Петербурзі, Москві, Омську, Бугульмі.
Подивитися на чудака-Швейка Ви можете і на телеекрані. Про цього відважного воїна-гумориста зняли 22 кінокартини (!), з них – 3 мультфільми, 5 – телесеріалів, 14 – повнометражних художніх фільмів. Захопилися екранізацію життя Бравого Солдата Швейка словаки, чехи, бельгійці, німці, росіяни, англійці, фінляндці, португальці, данці, ну і , звичайно, українці – “Пригоди Бравого Солдата Швейка” (мультфільм, 2008 р).
В честь вигаданого книжкового персонажа Йозефа Швейка було названо астероїд 7896 Швейк.
Щорічно, починаючи з 2005 року, у Львові, в червні-місяці стартує однойменний Міжнародний фестиваль “Шляхами пригод Бравого Солдата Швейка” – присвячений 130-річниці народження знаного чеського романіста Ярослава Гашека. Відтак, в межах цього свята львів’яни запровадили новий туристичний маршрут – велотур “Шляхами Бравого Солдата Швейка”, який бере старт у Львові і закінчується у австрійському Відні. Долучитися до такої культурно-спортивної ініціативи може кожен охочий.

Оглянути пам’ятник та дізнатись цікаву інформацію Ви зможете під час індивідуальної екскурсії.
Вартість: від 150 грн/год.*
* У період травневих та новорічно-різдвяних свят ціна може змінитись.
Мінімальний час замовлення – 2 год.
Місце та час зустрічі: за домовленістю.

comments powered by HyperComments