ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Національний університет “Львівська політехніка&...

Львівська-політехніка

Екскурсії по Львову. Університети.

Львів – багатий культурний та науковий осередок. Це місто чи не перше в Україні внесло промінь світла в громадське та освітянське життя країни. Крім гуманітарних наук, Львів – став першим українським містом, яке впровадило технічну науку і заснувало одну з найстаріших технічних академій Європи. Львівський політехнічний національний університет був відкритий 1884 року під назвою Технічна академія.
З 1877 року постав її головний корпус, що на вул. Степана Бандери, де знаходиться і по сьогодні. Юліан Захаревич – головний архітектор і ректор цього освітянського закладу за сумісництвом, окрім будівлі, запроектував і спорудив першу хімічну лабораторію, що, в свою чергу, перетворило академію на дослідницький технічний центр. Того ж року Технічну академію внесли в почесний реєстр академічних шкіл Австро-Угорської імперії і перейменували на Вищу технічну школу.
Знаменною подією цього Вишу стала промова, яку виголосила з трибуни актової зали 10 липня 1912 року французька нобеліатка польського походження Марія Складовська-Кюрі, яка зробила прорив в радіоактивній фізиці і продовжила свою дослідницьку роботу в цьому закладі, за що винахідницю нагородили дипломом почесного доктора наук Вищої Львівської технічної школи і помістили на перше місце дошки пошани “honoris causa” Львівської політехніки. З цього моменту про цей заклад говорили не тільки в Україні, але й поза її межами, а кількість охочих вступити в його “лави” збільшувалося щороку в сотні разів. Відтак у 1921 році Вища технічна школа перейменовується на Львівську Політехніку і отримує ще два навчальні корпуси. А вже 1939-го року назву міняють на Львівський політехнічний інститут, розбудовуючи його територію.
Відсвяткувала своє 150-річчя Політехніка у 1993 році нагородою від держави найвищим ступенем акредитації – четвертим, а назву інститут замінили на університет. Популярності серед абітурієнтів, як і українських, так і іноземних, Політехнічному університету надав отриманий 2000-го року статус національного університету. А від 8 липня 2009 року Національний політехнічний університет за одностайним рішенням Кабінету Міністрів України отримав ще одну нагороду – статус самоуправного дослідницького національного вищого навчального закладу.
Зараз університет – це цілий навчально-дослідницький комплекс, який вміщує в собі 12 навчально-наукових інститутів, Інститут дистанційного навчання, Інститут післядипломної освіти, Інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, технічний та техніко-економічні коледжі, дві гімназії, 32 навчально-лабораторних корпуси, 15 гуртожитків, 3 спортивно-оздоровчих табори для студентів та викладачів, студ-містечко “Політех”, Видавництво Національного університету“Львівська політехніка” та народний дім “Просвіта”.
В Політехнічному університеті можна отримати диплом 106 спеціальностей з 56 технічних напрямків, серед яких: приладобудування, інформаційні технології, компютерні науки, філологія та програмна інженерія, електроніка, радіоелектроніка і телекомунікації, авторизовані системи, машинобудування, електромеханіка, енергетика, геодезія і аерокосмічне знімання, будівництво і архітектура, хімія і хімічна технологія, екологія та ін.
На сьогодні тут здобувають вищу освіту понад 33 тисячі студентів. А гарантом їхньої якісної навчальної підготовки є понад 2 тисячі висококваліфікованих викладачів, з яких більше двохсот – це є докторський склад, понад 500 – професорський, близько 1000 – доцентський.

Почути цікаву інформацію та оглянути об’єкт (з вікна автобуса) Ви зможете під час  екскурсії «Автобусна екскурсія давніми передмістями».

comments powered by HyperComments