ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Львів: одна вулиця – багато назв

замовте екскурсію зараз Замовити екскурсію

Екскурсії по львову, ціна Під час екскурсії по Львову Ви зустрінете стільки дивацтв і чар, що Вам просто не захочеться покидати це місто взагалі. Тут поєднано стільки культур, стилів і напрямків, що, здавалося б, як це все співіснує і вживається в місті?.. Направду, Львів є настільки ж протирічним, наскільки і універсальним містом, і, зрештою – настільки ж гармонійним містом. Тому, якщо Ви перестали у Львові надихатися, пропонуємо Вам трохи дивуватися.

Одним з таких львівських дивацтв – є вулиця в центрі Львова, що сполучає між собою вулиці Братів Рогатинців та Валову. В міському адміністративному реєстрі з 1993 року ця вулиця іменується як Архівна. До цього часу вона була і Валова Бічна (назва з 1946 року), і Бернардинська (з 1871 року). Сучасна назва, Архівна вулиця, пов’язана з Обласним Львівським Архівом, що розташований в управлінській частині будівлі Бернардинського монастиря (церква Св. Андрія).

Чудасія цієї львівської вулички вже розпочинається з того, що жоден будинок, який на ній знаходиться, не адресується як будинок на вулиці Архівній. Всі будинки вулиці Архівної відносяться до сусідніх двох вулиць, згаданих нами як Валова і Братів Рогатинців. Відтак, карколомна вулиця Архівна, по суті, немає жодного жителя, як і жодного будинку…

Та найбільше дивацтво, пов’язане з цією львівською вулицею є в тому, що вона, крім своєї адміністративної офіційної назви, має ще декілька назв: не народних, навіть – не умовних, а реальних назв-таблиць, які прикріплені одна поверх одної на стіні бічного будинку вулиці Архівної. Відтак, вулиця Архівна – це і вулиця Чапліна, і Тарковського, і вулиця Параджанова, і вулиця Іллєнка, і вулиця Трюффо, і вулиця Фелліні, і, наостанок – вулиця Бергмана.

Детальний каталог Екскурсії Львів ціна. >>>

Всі ці імена потрапили на цю вулицю невипадково. З 2006 року Львів на своїх теренах приймає щорічний міжнародний фестиваль незалежного кіно «КіноЛев». Однією з традицій цього кінофесту є звичай щорічно вибирати почесного патрона «КіноЛева». За звичай, цією людиною стає відомий кінорежисер, який вклав свою працю в розвиток світового кінематографу, не в залежності чи це є світовий кінокласик, чи культовий сучасний кінорежисер. Відтак, з кожним роком, вулиця Архівна поповнюється ще однієї іменною табличкою.

А от, чи завезе Вас львівський таксист на вулицю Чапліна чи Фелліні, маєте реальну нагоду перевірити!)

comments powered by HyperComments