ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Легенди Львівської Опери…

Під час екскурсії по Львову хочемо поділитися з Вами трьома цікавими фактами про сьоме чудо Львова – Оперний театр. Як кожна відома архітектура великого міста має свою унікальну історію, так і Львівська Опера, впродовж свого будівництва, та й існування загалом, обросла цікавими легендами та переказами. Пропонуємо Вам заглянути, що ховається за «завісами» Львівського Оперного театру, і дізнатися три найодіозніші історії про це архітектурне диво міста Лева.

Екскурсії Львів, цінаЛьвівська Опера і вагітна «Слава».
Якщо оглядати ззовні фасад Львівського Оперного театру, і піднести погляд догори, то на вершечку перед центральним входом в будівлю ми бачимо скульптуру жінки з крилами ангела і пальмовою гілкою в руках. Це головна фронтальна скульптура Львівської Опери – Слава. Головною цікавинкою скульптури, як і самим фактом довгих суперечок і здогадів, є її округлий животик. Здавалося б, скульптуру виконували у ренесансному стилі жінки з округлими формами… Але не тут то було! Один Львівський професор на ім’я Марс, який викладав акушерство і гінекологію, побачивши скульптуру, почав запевнювати, що Львівська Слава є вагітною. Ба, навіть – визначив строки її вагітності: в Слави 4-місячний животик. Пан професор настільки ревно переконував всіх у своїй здогадці, що вирішив підтвердити факт вагітності скульптури-Слави у ще й у самого скульптора. Останній відправив професора Марса до натурщиці, аби на власні очі оцінити реальну «Славу». Як виявилось, жінка дійсно мала вже дитину. Відтак, підрахувавши з математичною точністю строки вагітності жінки та період виконання скульптури, львівський професор таки довів правильність свого твердження – Слава на Оперному театрі зображена вагітною!

Екскурсії по львову, цінаЛьвівська Опера і дарований «Парнас».
Як відомо Львівський Оперний театр – це одна з найкрасивіших та найбагатших архітектурних прикрас міста Лева. Проект його будівництва, як і сама споруда, «полегшила» гаманці не тільки міській казні, але й багатьом меценатам, які долучилися до фінансування будівництва Львівської оперної перлини. Перед самим відкриттям Львівської Опери, однією із завершальних робіт стало встановлення центральної завіси. На пошуки такої ж багатої та довершеної завіси для Львівської Оперної сцени поїхала ціла делегація спеціалістів мандрувати європейськими театрами та оглядати найкращі приклади театральних декорацій. Знавці-театрали відразу звернули увагу на роботи відомого польського художника Генрика Семирадського, який створив завіси для Міланського та Краківського театрів. Без всіляких роздумів, для Львівської Опери зробити завісу мав саме Генрик Семирадський, до слова, один з найбагатших на той час митців у Європі. Через 4 роки, коли робота була готова, залишилось тільки заплатити та перевезти завісу до Львова. Та, як виявилось, на таку омріяну розкішну театральну прикрасу у міста Львова не знайшлося грошей!.. Та львів’яни настільки були зачаровані створеною завісою, що цілий день провели в майстерні автора і невідводили очей від новоствореного шедевру. З тим і поїхали… Проте, Генрик Семирадський зрозумів, що такого пошанування його роботи він не бачив за все своє творче життя…і – вирішив подарувати свою завісу для Львова. Відтак, «Парнас» – головна завіса над сценою театру, вже понад сотню років прикрашає Львівську оперу.

Екскурсії Львів, ціна Львівська Опера і смерть Зигмунда Горгулевського.
Однією з найодіозніших історій про Львівську Оперу є легенда про тонучий театр та смерть архітектора. Тривожні історії про Львівську Оперу, яка тоне у Полтві, почали розпускати ще від того часу, коли театр тільки був на паперах. Головним застереженням щодо будівництва нової архітектурної перлини Львова, став уже сам факт того, що посеред теперішнього проспекту Свободи протікала річка. Львів’яни просто не вірили у те, що водойму перекриють і виведуть попід театром без шкоди для будівлі. І, коли в самому центрі Львова 1900 року виріс грандіозний театр, відразу пішли слухи, що підземні води Полтви розмивають фундамент новобудови. А вже через рік – помер Зигмунд Горгулевський, головний архітектор Оперної перлини Львова. Такий поворот долі не змогли пропустити крізь вуха головні львівські пліткарі,- і відразу ж «приписали» смерть митця до його творіння. Мовляв, Горголевський, дізнавшись, що фундамент його дітища тріснув від вод Полтви, не зміг пережити великого внутрішнього розпачу, і наклав на себе руки… Направду ж, Горголевський помер своєю смертю, а Львівська Опера уже більше 100 років міцно стоїть на своєму фундаменті.

Детальний каталог Екскурсії Львів ціна. >>>

  Оглянути театр та почути цікаву інформацію Ви зможете під час  екскурсій “По Львівському оперному театру” та “Сім чудес Львова”

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments