ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

І смішно, і грішно… або дещо про пам’ятники Львова...

Львів – це не тільки екскурсії по Львовукультура ввічливості,  добродушності і порядності, але й культура жарту, колоритної галицької усмішки та життєвої іронії. Що подивитись у Львові?  На перший погляд, подивившись на місто, оглянувши його архітектурну спадщину, й немає над чим сміятись – скажете Ви. Та не тут то було! Хвацькі до сміхової культури, галичани кожен камінь свого міста мають на “дурному язику”. Ось лиш послухайте, що говорять… про пам’ятники Львова.

U0TlMW79vOIПам’ятник Коню. “Де?”, – відразу запитаєте Ви. Та ж в самісінькому центрі Львова! Обабіч Бернардинського монастирного комплексу, посеред Галицької площі стоїть височенний постамент, в оригіналі – пам’ятник Королю Данилу Галицькому. Та архітектори цієї скульптури так “настаралися”, що самого-то Короля Галицького ген-ген побачити, а от кінь, на якому сидить основоположник Львова, красен у всі боки. Відтак і прижилася друга назва – “пам’ятник Коню”, або ж “пам’ятник Коню Данила Галицького”. Та, як будете поруч з постаментом, то називайте його народною назвою лише пошепки, а то Данило Галицький ще може взяти й… образитись!)
mst_8618Пам’ятник Івану Франкові… зносять. Попереду Львівського національного університету ім. Івана Франка стоїть у всій величі гранітний Каменяр – Іван Франко. Ось уже більше півстоліття відомий галичанин спостерігає за львівськими студентами та супроводжує їх кожного року до навчальної лави. Та не довго ще доведеться жити львівським спудеям у товаристві Франка – скоро його там не буде. А чому?… – Та тому, що Івану Франку… лівий чобіт намуляв! Так віджартовується галицька професура про знаменитого українського лірика, публіциста та громадського діяча. А що – треба ж якось викладачам собі стрес знімати після плідного лекторського дня!)
Пам’ятник-СвОбережно – пам’ятник Тещі! Вершиною львівського сміху над темою “зять та теща” стало встановлення пам’ятника, що на площі Григоренка, поруч з будинком Львівського міністерства внутрішніх справ. Проходячи повз постамент, чи проїжджаючи біля нього на машині, Ви помітите великого зубатого змія, що обвивається навкруги списа доблесного юнака на коні. Змій має розкриту пащу і от-от нападе на вершника. Тому, у дружній чоловічій солідарності, всі львівські зяті взяли… – і впізнали у скульптурі своїх дорогих тещ. Де тут “теща”, а де – “зять”, напевно, Ви вже здогадались самі…) Однак, стоїки Львова таки віддають перевагу оригінальній назві – пам’ятник Юрію Змієборцю, або – пам’ятник службовцям, які понесли смерть під час виконання професійних обов’язків.
fedorov-darth-vader-lvivУ Львові є гранітний Прохач. Кожен гість Львова обов’язково на своєму туристичному маршруті повинен завітати на львівський букіністичний ринок під відкритим небом, який розсипався на перехресті вулиць Підвальна та Руська, що є також площею Івана Федорова. Тут, окрім розмаїття любовних романів, яскравих журналів, старовинних платівок та навчальних книг, Ви наткнетеся на… височенного Прохача. Кам’яний Прохач, заввишки у майже 5 метрів, взявши в одну руку “для образу” книгу, а іншою – простягнувши до Вас, безмовно, ніби просить щось покласти йому в долоню. За звичною тенденцією, кожен подорожуючий дістає гаманець і витрушує звідтіля монетку. Та де там було! – Досягнути до руки Прохача навіть не в силі вправному баскетболісту. Тому, напевне Іван Федоров, він же Першодрукар, він же – Прохач, один з найпопулярніших туристичних пам’ятників у Львові, а затим… – і найбідніший.)
Львів,_памБосий Міцкевич. Кожен спостережливий галичанин, який знає, де розташований пам’ятник відомому польському поетові Адаму Міцевичу, стверджує, що зоветься постамент ніяк інакше – як “Босий Міцкевич”, а заядливий львівець ще й так скаже – “Босий Поляк”. Не вірите? – Радимо Вам, крім 27 знимок з пам’ятником Адаму Міцкевичу попереду, зробити ще одне фото й позаду нього. Даємо Вам чесне львівське слово, що на картинці у Вас над головою красуватимуться… босі ноги відомого поляка. Чому він роззутий? – Приходьте до нас – і ми все Вам розкажемо!

Каталог Екскурсії по Львову ціна >>>

Запрошуємо відвідати екскурсії “Середньовічний Львів” та “Австрійський Львів”, під час яких  Ви зможете оглянути пам’ятники та почути цікаві історії.

comments powered by HyperComments