ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Успіння Праведної Святої Анни, УАПЦ

Храм-Успіння-Праведної-Святої-Анни,-УАПЦВул. Заозерна, 11.
На цьому місці дерев’яний храм Покрови Пресвятої Богородиці існував з XVI століття. Він був парафіяльним для вірян Великого і Малого Голосків (райони на півночі Львова, на стику вулиць Замарстинівської, Варшавської і проспекту Чорновола; місцевість була приєднана до Львова 1930 року).
Нова, мурована, святиня з’явилася 1775 року, але при її освяченні до старої назви не поверталися, опікункою нового храму обрали Матір Пресвятої Богородиці – Святу Анну, увічнивши її Успіння. До попередньої назви храму – Покрови – парафіяни не поверталися, можливо, тому, що у цей час так було названо інший малий храм біля церкви Святого Юра у Львові, і при освяченні тут вирішено запровадити відпуст (відпущення гріхів, сповідь) на Покрову.
З 1775 року храм Успіння Праведної Святої Анни прикрашав іконостас авторства геніального Івана Рутковича. Донині шедевр, на жаль, не зберігся, але дві ікони все ж існують – “Акафіст Богородиці”, що зараз в музеї історії релігії, та “Успіння Анни”, яку й досі можна побачити у храмі.
У 40-х роках храм Успіння Праведної Святої Анни був закритий, перетворений на склад господарських речей. На початку 90-х років діяльність храму відновила громада парафіян УАПЦ.

comments powered by HyperComments