ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Святих Володимира та Ольги, УГКЦ

Храм-Святих-Володимира-та-Ольги,-УГКЦВул. Симоненка, 5 а.
Віряни південної околиці Львова на початку 90-х років звернулися до міської влади з проханням надати площу для будівництва храму. Оскільки колишню церкву Ведення у храм Пресвятої Богородиці зруйнували 1973 року, влада Львова виділила площу під забудову в південній околиці Львова.
Будівництво храму Святих Володимира та Ольги розпочали 1991 року, після тисячоліття хрещення Русі та проголошення Незалежності України. Це було своєрідним протестом, адже святкування такої великої дати у житті Церкви на офіційному рівні проводили не у Києві, а в Москві.
Наріжний камінь нового храму освятив митрополит відродженої УГКЦ Володимир Стернюк, керівник Катакомбної Греко-Католицької Церкви, племінник Євгена Коновальця. Був оголошений конкурс на кращий проект церкви, який виграв архітектор Мирон Вендзилович (помер наступного ж року, просто біля закладених фундаментів під час роботи; автор багатьох споруд радянського часу у Львові, серед яких спортивний корпус товариства “Динамо”, будинок фізичного факультету Львівського університету; також автор житлової забудови районів Левандівка, Сигнівка та Голоско у Львові, робив планування забудови міста Долина Івано-Франківської області). Завершували будівництво вже під керівництвом його сина, Олександра Вендзиловича.
Чотири куполи храму Святих Володимира та Ольги символізують чотирьох євангелистів, своїм зовнішнім виглядом нагадують шоломи київських воїнів. Вікна храму Святих Володимира та Ольги вузькі й високі, такими їх знає архітектура давньоруських храмів. Тоді вони відігравали оборонну роль. Сьогодні ж символізують пам’ять княжої епохи, могутньої і духовно багатої держави, спадкоємцями якої ми є. Новозбудований храм – споруда двоповерхова. Другий поверх становить об’єм храму Святих Володимира та Ольги. В інтер’єрі – три вівтарі. Чотири масивні колони в центрі приміщення підтримують чотирнадцятиметровий у діаметрі центральний купол. Різноманітні сюжетні розписи храму Святих Володимира та Ольги розкривають епізоди із життя церкви періоду княжих часів, але домінують сюжети хрещення наших предків. Нижня частина храму Святих Володимира та Ольги – це приміщення своєрідного духовного центру Народний Дім. Тут кімнати для занять у недільній школі, бібліотека, капличка.
Храм Святих Володимира та Ольги – це одна з перших сучасних будівель незалежної України.
Іконописець Роман Василик, який, серед інших, зробив розписи храму, зауважив, що великим новаторством є те, що зрівняно і фасад, і куполи храму. “Варто наголосити, що Вендзилович не вирвав цього об’єкта з наявної забудови, а завдяки йому організував усе, що є довкола”.

comments powered by HyperComments