ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Святого Георгія, УПЦМП

Храм-Святого-ГеоргіяВул. Короленка, 3.

Після закриття Австрією 1785 року монастиря Скиту Манявського, єдиного православного храму Галичини, група православних вірян Галичини – вихідців із Балкан, Молдавії, Росії, звернулася до австрійського цісаря з просьбою надати їм право на заснування власної релігійної громади і побудови православного храму. Одержавши згоду, ініціатори запросили православного дяка і священика з Буковини, найняли у Львові будинок, в якому і стали відправляти Богослужіння церковнослов’янською, грецькою і молдавською мовами.
Громада згодом була віднесена до Буковинського православного фонду, який покривав витрати парафії. Відтак до Першої світової війни церква була єдиною легальною православною у Галичині. До слова, на той час кількість православних у Львові не нараховувала і десятої відсотка від усіх жителів міста. У період міжвоєнного Львова храм був центром Галицького деканату Польської православної церкви в межах Варшавської єпархії.
1865 року вперше у Львові православна громада організувала панахиду по Тарасові Шевченку, у четверту річницю його смерті.
1897 року було створено комітет побудови нового храму, до якого серед інших увійшов професор Львівського університету Михайло Грушевський. У вересні того ж року закладено наріжний камінь під церкву і розпочато будівництво. Стіни храму викладено спеціально випаленою червоною цеглою і тесаним каменем. Освячення храму відбулося 14 жовтня 1901 року. Основу композиції храму творить рівнораменний хрест. Центр об’єму вінчає візантійської форми купол, який домінує над чотирма меншими куполами наріжних веж. Дві вежі головного фасаду служать дзвіницями, у східних влаштовані двоповерхові захристії. Від Першої світової війни у православній громаді стали переважати українці. Їхній відсоток особливо збільшився у 20-30 роках за рахунок емігрантів із Наддніпрянської України, яких у Львові було багато. З вересня 1937 року Богослужіння у храмі двічі на місяць провадилися українською мовою. Після 1939 року храм Святого Георгія увійшов до юрисдикції Московської патріархії РПЦ. Цій юрисдикції храм Святого Георгія підлягає й нині.
З 1992 року храм Святого Георгія є кафедральним собором Львівської єпархії

comments powered by HyperComments