ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Святого Андрія, УГКЦ

Храм-Святого-Андрія,-УГКЦВул. Варшавська, 38
Клепарівська громада Греко-Католицької Церкви у Львові тривалий час не мала власного храму. На Богослужіння ходили до львівських княжих церков: Святого Миколая, Святої П’ятниці, Святого Теодора. Але кількість вірян зростала, потреба мати власний храм на Клепарові стала очевидною. 1904 клепарівські греко-католики взялися за будівництво Божого храму спільно з вірянами латинської конфесії. Але коли 1908 року спільний храм Матері Божої Вервечкової збудували, то останні їх до храму для почергової відправи не пустили. Цей випадок загострив у клепарівських українців почуття національної і релігійної гідності. Вони організували на передмісті Львова товариство “Просвіта”, побудували читальню, а 1910 року взялися за будівництво власного храму.
Однак Перша світова війна перервала їхній задум. Після війни вірні продовжили почату справу. Організували збір коштів, колядували, давали вистави, концерти. Віряни Львова проявляли активність, щедрість у фінансуванні будівництва. Закладення фундаментів під будову, мурування стін почалося 1926 року і тривало три роки, 1932 року завершилося покриття даху бляхою. Церковні хрести і дзвін “Володимир” освятив єпископ львівський Іван Бучко.
5 грудня 1934 року відбулося Богослужіння, а незабаром митрополичий ординаріят виділив клепарівську громаду з парафії Святої П’ятниці у Львові в самостійну парафію.
В інтер’єрі храму привертає увагу п’ятирядний високий іконостас, який разом із царськими воротами містить 68 ікон, які виконав художник Антін Манастирський (його розписи є також у храмі Святих апостолів Петра і Павла на вулиці Личаківській).

comments powered by HyperComments