ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Марії Магдалини

Храм-Марії-Магдалини(Будинок органної та камерної музики)
Вул. Степана Бандери, 10. РКЦ.

Спочатку у Львові було побудовано дерев’яний храм, при якому був монастир домініканців. У половині XVII століття споруджено мурований храм у бароковому стилі за проектом архітектора В. Келара та М. Годного. У вісімдесятих роках від фронту добудовано середню частину храму – обширнішу і вищу, з двома вежами за проектом архітектора М. Урбаника (керував будівництвом нового костелу домініканів, брав участь у забудові вірменського кварталу разом з монастирем вірменських бенедиктинок. На фасаді храму Марії Магдалини встановлено фігури святих Домініка і Яцка роботи С. Фесінгера у стилі рококо. Архітектурне вирішення загалом являє собою характерний зв’язок львівського раннього бароко. 1786 року австрійська влада храм Марії Магдалини ліквідувала, він став парафіяльним.
У приміщенні монастиря якийсь час була жіноча тюрма, у пресвітерії містилася в’язнична капличка. 1870 року на вежах були закладені нові шоломи, які добре видно з автобуса під час оглядової автобусної екскурсії по Львову. Згодом перед храмом було збудовано нові сходи, відновлено вівтар у інтер’єрі. У 20-х роках ХХ століття у храмі Марії Магдалини було реставровано інтер’єр.
З 1932 року в приміщенні храму Марії Магдалини було встановлено орган чеської фірми “Rieger-Kloss”, досі найбільший на території України.
На початку 60-х років ХХ століття у храмі навіть була спортивна зала.
Із сімдесятих років у приміщенні храму – концертна зала з органом.
З 1998 року храм належить також римо-католицькій єпархії.

Оглянути храм Ви зможете з вікна автобуса під час  екскурсії «Автобусна екскурсія давніми передмістями».

comments powered by HyperComments