ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

До валізи! Або що потрібно знати, їдучи до Львова…...

Громадський транспорт

Перш ніж почались екскурсії по Львову , найперше, з чим Вам доведеться стикнутися у Львові – з місцевим транспортом. Тим більше – якщо Ви вперше у місті Лева. Тут до Ваших послуг три види прогулянки на колесах: таксі, маршрутка, трамвай (або ж тролейбус). Вирушаємо до таксі. За класичним принципом, послуги приватного авто на Вас очікують в цілодобовому режимі вже під самим головним входом Львівського залізничного вокзалу, а якщо “пощастить” – то Вас можуть відтаксувати прямісінько з самого вагона поїзда. Та поспішати ми б Вам не радили. Зазвичай, вокзальні “бардюрщики” працюють за схемою “чим розкішніше вдягнутий клієнт – тим дорожча вартість проїзду”, або ж Ви підпадаєте під ще одну схему тарифікації – “чим більше розгублене у клієнта лице – тим більше він платить за проїзд”, а чи – “українською не говорить – однозначно треба “вгасити” подвійну ціну”. Тому, перш ніж сідати в таку приватну автівку, подумайте, в яку ціну Вам обійдеться гостинність львівських таксистів.

Каталог Екскурсії по Львову ціна >>>

Якщо ж таксі Вас не причарувало, то, можливо – в трамвай? Львівський трамвай – це не тільки історія, але й однозначно пригода, справжнісінька оказія, емоційний відпочинок та… життєвий вишкіл. Якщо Ви не їздили в львівському трамваї – Ви не були у Львові! Перший крок – купити квиток на проїзд в найближчому газетному кіоску. Крок другий – пропустити дідусів, бабусь, ошатних львівських пань, жіночок з дітьми, пенсіонерів з ціпочками, базарних господинь, заклопотаних бізнесових людей… ну і – четвертий трамвай має бути Ваш:). Варто також знати, що львівський трамвай – це не тільки засіб пересування по місту, але й місцевий нетиповий канал ППС, себто аналог ВВС (що по-львівськи звучить як “панє пані сказала”). А тому, дізнатися про прогноз погоди на півроку вперед, зрозуміти, в чому полягає криза економіки Гондурасу, довідатися, на що хворіє королева Британії, почути останні новини з політичного шоу-бізу України, підслухати історію життя шести поколінь роду Романовських за 5 хвилин… – все це Вам відкриє львівський трамвай. І, ймовірно, що на третій-четвертій зупинці Ви вийдете з цього “балакучого трамваю” людиною з іншим світоглядом та розумінням світу-білого або ж… – просто в легкому шоці).
Львівські маршрутки є не менш колоритні. Якщо прямуєте до цього виду громадського транспорту – будьте готовими до того, що Ваш багаж може разом з Вами не поїхати, оплата за проїзд до рук водія не дійде, Ваші одяг, капці, капелюхи та вишукані аксесуари будуть непридатними вже після 10 хвилин їзди в цьому “шальоному” міському авто. І, якщо Вам “пощастить”, то саме Ваш екіпаж візьме участь у 8-хвилинному ралі “вокзал-центр”, бо “…куди та 29-та поперла? Най би її качка копнула! Зараз я йому… Зараз!..”. Головне, тримайтеся міцно за сусіда поруч… – так буде більш ймовірно, що під час такого форсажу Вас вдвох через люк не здує))). Саме під час цієї неймовірної атракції Ви почуєте у всій пишноті львівський говір, ба й більше – без будь-яких пояснень зрозумієте його!

Говір

Що не кажіть, а львів’яни – найбалакучіші українці! Тому попереджаємо, якщо до Вас хтось підійшов побесідувати, не намагайтеся втекти чи проігнорувати нежданого співрозмовника. По-перше, це буде однозначним виявом неповаги (адже невимушена галицька балачка – це святе!), а по-друге – Вас все одно доженуть і скажуть навіть більше, ніж все). Аби зрозуміти, про що йде мова, пропонуємо Вашій увазі підбірку найпоширеніших львівських висловів, за допомогою яких Ви згодом зможете вміло вправлятися у бесідуванні:
сходити до пана Едзя – піти в туалет;
накритися коциком у кнайпі – накритися пледом у кафе;
ладна кубіта – гарна дівчина;
х (ф)  вайний фацет/легінь/хлоп – вродливий хлопець;
здибатися з куліжанков/колежанкою – зустрітися з подругою;
ладити конфітюр (у) ри/мармуляди – варити варення/готувати джем;
бігме Боже! – чесно Вам кажу!;
нарихтувати поляри (е) с – приготувати гаманець;
напацкувати мешти (а) – почистити/натерти кремом туфлі;
йти до склепу – йти в магазин;
шпацерувати містом – прогулюватися містом;
нині йму рантку – сьогодні маю побачення/зустріч;
стати до знимкування (є) – приготуватися до фотографування;
то є за десять дев’ята/чверть по третій/ сім на шосту – зараз на годиннику 08:50/15:25/18:07;
бодай/най тє шляк трафив! – аби тебе ударило! (вживається радше як “сполучна конструкція між словами”);
витинати фіглів – гостро жартувати;
прикра авантюра – неприємний скандал;
йолоп холопом – дурень дурнем;
плести бздури – говорити нісенітниці;
наніц гризтися – дуже переживати;
витинати обцасами – танцювати (достеменно: витанцьовувати каблуками/підборами);
злагодити фризуру – зробити зачіску.
А ще у Львові Вас запросять з’їсти зупу з вушками, скоштувати галяретку, зайти у каварню, запросять на забавлянку, скажуть сильно не кремпуватися, познайомлять з цьоцею, вуйком, стрийком, тетою, дзядзем, швагєром… влаштують оглядини, подарують пантофлі, посадять на бамбетель, вкрають кавалок цвібака, допоможуть потрафити на цвинтар, підкажуть, де придбати нові сподні… і взагалі львівські люде ніц нездалого Вам не зазичать!

Культура

Львів – своєрідне місто. Тут Ви не знайдете жодного будинку, вулички, дворику, які б були б подібні одне до одного, не побачите одного стилю в одязі, не почуєте однакової мови, не проживете два однакових дні… Львів – це полікультурна оаза! І сформувалося таким місто Лева саме завдяки кожній неповторній людині, яка вносила свою лепту творчого начала в розвиток галицького полісу. Тому й культура міста полягає саме в культурі особистості кожного мешканця Львова. Тут не правлять тенденції стилю, не є актуальними останні писки моди, тут не рівняються до чогось або на когось, тут – кожен живе своїм маленьким культурним Львовом. Хочете посидіти на лавочці і почитати книжку – будь ласка, маєте бажання потанцювати серед вулиці – ласкаво просимо, прагнете поспівати в голос – ми не заперечуватимемо, може хочете розмалювати бруківку кольоровими крейдами – без проблем! Місто, як магніт, притягує до себе таланти! Якщо Ви чули вислів “На роботу – як на свято” – це саме про Львів сказано. Бо культура Львова – це також трудова культура самих львів’ян. Кожного ранку місто чимдуж поспішає на 10:00 до праці: відкриваються ставні найвищого віконечка Ратуші, звідтіля виглядає бадьорий середньовічний трубадур і гучним трубінням закликає львівських пань та панів до роботи. А коли на годиннику доходить 13:00 – львівський страж робочого часу мелодійно оголошує про годинний відпочинок. Починає заварюватися кава, з пічок виймають ароматні львівські штруделі, запах наварного галицького борщу розноситься по вуличках, цокають виделки і ножі, повільно наливається в кухоль шумне львівське пиво… Ввечері ніхто не поспішає додому. Львів у світлі нічних ліхтарів – це вже інше місто, інше життя. Виходять у дворики вуличні музики, майстри вогняного шоу, циркачі, живі скульптури… Вас зачарує це місто!

comments powered by HyperComments
4.5 2 votes
Article Rating
3 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ірина
2 years ago

Яка прекрасна стаття… Я зачарована майстерністю автора ❤️❤️❤️❤️❤️👍👍👍👍Так тепло написано, так щиро, позитивно з тонкими нотками легкого доброзичливого гумору 😉☺️💗💗💗💗 Дякую ❤️👍 Дуже дуже дякую ☺️😉🔥👍👍👍👍 У Львів можна закохатися читаючи саме цю статью!🎯

Editor
2 years ago
Reply to  Ірина

Доброго дня, Ірино! Дякуємо Вам за гарний відгук. Ми тішимося, що Вам сподобалася ця стаття. Наша менеджерка Шолок Наталія, яка є авторкою туристичного блогу на нашому сайті, запрошує Вас приїхати до Львова і пізнати колорит міста на гарних тематичних екскурсіях. Львів має чим дивувати, приїжджайте!

лєра
6 months ago

Мені теж дуже сподобалася стаття аж надихає туди поїхати ,а я туди і їду