ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

1-денний тур зі Львова: на Гавареччину за глечиками...

1-денний тур зі Львова: на Гавареччину за глечиками

Хочемо Вас познайомити з мальовничим гончарським селом Львівщини – Гавареччиною. Це село славиться тим, що тут місцеві гончарі виробляють унікальну чорно-димлену кераміку: горнятка, мисочки, глечики, чайники, вази, джезви, пасхальні дзвіночки, які мають темно-сіре, чорне чи сріблясте забарвлення. Кожна українська господиня бажає мати в домі такий гарний святковий посуд.

Запрошуємо і Вас поїхати до Гавареччини, подивитися як вправний майстер робить справжні керамічні шедеври!

Де знаходиться село Гавареччина?

Всього в 80 км від Львова розмістилося маленьке село Гавареччина, що у Золочівському районі. На сьогодні селище налічує трохи більше 70 жителів. І лише декілька з них займаються гончарською справою, продовжуючи традиції своїх пращурів. Адже колись село Гавареччина було осередком гончарства і в ньому жили виключно майстри-гончарі.

Історія Гавареччини – унікального гончарського поселення.

За легендою, перші гончарі появилися в селі Гавареччина наприкінці 17 століття. Цей промисел вони привезли з собою з містечка Білий Камінь, що на Львівщині. Саме звідси їх примусово виселила графиня Тереза Вишневецька, дружина князя і воєводи Юрія Вишневецького. А все через те, що місцеві гончарі задимлювали своїми печами її місто. Відтак, в новому селі, в кожній хаті почали виростати нові горна, з яких народжувалися чорнобокі глечики і миски – єдина в своєму роді західно-українська кераміка.

Та з приходом промислового прогресу гаварецька справа майже затихла. І про гаварецьких гончарів почали забувати… Повернули славу гаварецькій чорно-димленій кераміці лише в 1984 році, коли глиняні вироби місцевих майстрів показали на виставці в Італії. І в сіро-чорні глеки закохалося пів-Європи!

Зараз цей унікальний для України і світу народний промисел розвивають кілька місцевих майстрів. І вони не тільки відтворюють і зберігають давні традиції випікання чорної кераміки, але й навчають цій справі молоде покоління.

Екскурсія Гавареччиною: від гончарського майстер-класу до відвідування криївки.

У селі Гавареччина радо приймають гостей не тільки з України, але й закордонних туристів, яким цікаво потрапити в старе гончарське село.

Місцеві майстри-гончарі розробили інтерактивний краєзнавчий маршрут, де кожен охочий може повправлятися в гончарському ремеслі, прогулятися на екскурсії місцевими угіддями, смачно пообідати на природі, покататися на конях чи – відвідати справжню упівську криївку.

Маршрут екскурсії Гаварецьким селом включає:

– екскурсію до Гаварецької садиби та огляд майстерні 

– майстер-клас з гончарства (*вироби можна буде забрати з собою)

– майстер-клас лялька-мотанка – народний український оберіг

– катання на кониках чи сільській бричці

– катання на воєнному ПАЗі

– відвідування упівської криївки

– сценка з костюмованими воїнами УПА

– обід в лісі на вогні.

Орієнтовне меню: картопля печена або картопля-пюре, ковбаски курячі, сезонні овочі, тортик, чай, місцеві сезонні фрукти.

Коли можна поїхати в гості до гаварецьких гончарів?

Ви можете вибрати для поїздки в Гавареччину будь-яку зручну Вам дату. Але, обов’язково забронюйте Ваш день відвідин у нашого менеджера.

Скільки коштує екскурсія Гаварецьким гончарським селом?

Екскурсія від гаварецьких гончарів коштує 300 грн/1 особа. Сюди включені всі інтерактиви та харчування.

*Вартість екскурсії може бути зміненою. Уточнюйте актуальну вартість екскурсії у менеджера.

Вартість трансферу до села Гавареччина та зворотній трансфер розраховується індивідуально під Вашу групу.

«Андреоллі-тур» рекомендує!

По дорозі до Гавареччини Ви можете заїхати ще до Олеського замку. Тут пропонуємо Вам оглянути замкові володіння однієї з найстаріших українських фортець часів Київської Русі. Під час екскурсії у Вас буде можливість оглянути інтер’єри замку, де зберігається більше 1500 експонатних одиниць (ікони, скульптури ,оригінальні меблі 17-18 століття, колекція творів  всесвітньо відомого скульптора Івана Пінзеля та багато інших цінних історичних пам’яток).

Вартість входу до Олеського Замку (діти/дорослі): 20/90 грн.

Вартість екскурсійного квитка: 60 грн/дитяча група і 200 грн/доросла група.

Також пропонуємо включити у маршрут – музей-садибу Маркіяна Шашкевича у с. Підлисся. У музейному комплексі Вам покажуть відновлену хату з експозицією родинних та особистих речей співзасновника «Руської Трійці», стодолу, погріб, на території – збережені колодязь, частина саду та старі дуби.

Вартість входу до музею М. Шашкевича – 10 грн/дит і 20 грн/дор.

До зустрічі у гарній мандрівці!

Наші контакти:
+38 067 67 42 42 6
+38 050 622 31 51
+38 063 72 72 477
E-mail: lviv.infocenter@gmail.com
Адреса: Львів, площа Ринок, 29 (офіс у внутрішньому дворику – пасаж Андреоллі).
Графік роботи:
9:00-18:00 (понеділок-субота).
9:00-17:00 (неділя та державні вихідні).

comments powered by HyperComments