ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Цей мальовничий Пікуй…

гора Пікуй, походи в гори Пікуй, Львівщина гора ПікуйГора Пікуй (1408 м), незважаючи на порівняно малу висоту, безсумнівно є однією з наймальовничіших вершин Українських Карпат. Від Львова її віддаляє 150 км. Ця гора доволі активно відвідується туристами і є найвищою горою Львівської області. Під східними відрогами пролягає автомагістраль Київ – Чоп. Однак з цього шосе вершина виглядає не дуже ефектно. Протяжний кряж, що простягнувся зі сходу на захід не підкреслює шпичастість вершини. Ефектнішим є Пікуй з полонини Боржава, звідкіля гора має вигляд правильного рівностороннього трикутника. На південних схилах гори розташована заповідна територія “Заказник Пікуй”, однак лісові масиви активно винищуються місцевим населенням (звісно, з мовчазної згоди користувачів лісу). На півночі лежить “густа” Бойківщина з колоритними селами, де ще можна надибати на правдиву столітню оселю з гостроверхим солом’яним дахом. Особливо багато таких хат у селі Либохора. Його мешканці називають себе верховинцями. Властиво з цього села багато хто і розпочинає сходження на гору. Шлях пролягає до перевалу Руський Путь (з села Либохора 1.5 год), з якого відкривається велична панорама закарпатських вершин – гори Остра та полонини Руна. Повертати з шосе у Либохору слід у селі Мохнате, а далі ще 25 км розбитою дорогою.
Зауважимо, що закарпатські долини є значно нижчими над рівнем моря порівняно з прикарпатськими і власне перепад висот (600-800 м) створює відчуття того, що перебуваєш у насправді високих горах. Тому багато хто порівнює кряж з Чорногорою, і в цьому є доля правди.
 На перевалі Руський Путь (1217м) є нагода зробити кілька фото на скельних останцях, котрі додають особливої привабливості цій місцевості. Слід звернути увагу і на букове криволісся, що межує з полониною. Криволісся є свідченням того як жива природа опирається нищівним вітрам, надаючи деревині химерних форм. В Українських Карпатах у зв’язку з весняним випалюванням полонин криволісся є доволі рідкісним явищем.
гора Пікуй, походи в гори Пікуй, Львівщина гора ПікуйНа північний схід від перевалу за якихось 20-25 хвилин неквапливої ходьби розляглася мальовнича субальпійська долина, де можна розбити намети. Струмок – поруч.
А наступного дня можна стартувати і на сам Пікуй. До нього 2,5-3,5 години легкого шляху. Висота практично під час походу не втрачається, отож, є можливість милуватися краєвидами. Дорогою трапляються скельні останці. Особливо їх багато на передвершинному гребені гори Нондаг (1303 м). Це чудове місце для фотосесії, а також для тих, хто хоче передати красу гір пензлем… На сході у добру погоду видніється масив Боржави з домінуючою горою Стій (1682 м). Південніше простягаються нестрімкі довгі відроги гори Бузьова (1095 м), котру часто відвідують великі групи туристів і на котру можна піднятися повнопривідним транспортом. Багато хто починає сходження з сіл Біласовиця та Верхнє Гусне, що на території Львівської області. Однак, на мою думку, маршрути звідтіля не є такими мальовничими.
Мальовничим та простим є сходження з закарпатського села Буковець (повернути з шосе праворуч у напрямі Жданієво). Стежина з цього села виводить через буковий праліс на згадану гору Нондаг, а звідтіля до вершини Пікуй 40-50 хвилин ходьби втоптаною стежиною. Усього до вершини Пікуй з села – 3,5-4 год години ходьби. Загальний перепад висот 1000 метрів! Дорогою зустрічаються чисті бурхливі гірські потоки, де варто робити перепочинок. Вище 1000 м струмки та джерела відсутні, тому з собою потрібно брати запас води.
Для заможніших людей варто звернути увагу на ряд готелів у відрізку між Нижніми Воротами та селом Буковець. Кращого для сімейного відпочинку не побажаєш: тут є достатньо комфортні умови та відносно прості гори, що немовби спеціально створені для активного відпочинку.
Для учасників походу варто мати при собі теплий одяг, компас (GPS), карту, непромокальний плащ на випадок дощу та сірники. Слід звернути особливу увагу на взуття, котре повинно відповідати вимогам гірського походу – кросівки, чоботи не рекомендовано використовувати.

Мар’ян Нищук

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Дима
3 years ago

Спасибо.