ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Одноденний похід на гору Парашка (1268 м)

замовте екскурсію зараз Замовити екскурсію

Гора Парашка є домінуючою вершиною гірського масиву Сколівські Бескиди. Це найвища вершина у кряжі, що простягнувся від міста Сколе до села Майдан – усього 23 км. Ліси, що оточують кряж та вершину, переважно хвойні (ялина, ялиця), а також мішані (бук, явір, береза). Свого часу зі сходу та півдня кряж оперізувала вузькоколійна залізниця, якою у 20 – 30 роках минулого століття вивозили ліс. Розлогі нестрімкі відроги від кряжу простягаються на південь на 8-12 км. Місцями можна натрапити на праліс, тобто ліс, який ніколи не вирубували через важкодоступність до зворів (глибоких ярів та урочищ). З південного боку досі збереглася мисливська стежка, яку вибудували бойки-верховинці у кінці ХІХ століття. На солонцях неподалік цієї стежки уранці можна побачити стада оленів. За свідченням орнітологів, на схилах гори гніздяться дві пари рідкісних птахів – соколів-балабанів, які занесені у Червону книгу. У важкодоступних урочищах можна натрапити на сліди ведмедя та рисі. Ці звірі також занесені у Червону книгу.
Верхи гори Парашки мають всі ознаки високогірної тундри. Сніжники на північних схилах не розтають часто до кінця травня. Альпійські луки  багаті на криволісся та різнотрав’я, а  також на рідкісні лікувальні рослини: арніку, дженджору, калган. Свого часу активне випасання та випалювання завдало шкоди альпійським лукам, однак останнім часом у зв’язку з тим, що територія набула статусу Національного парку, різнотрав’я відновлюється. На території Національного парку Сколівські Бескиди заборонено полювати, збирати трави та розводити кострища у непристосованих для цього місцях.
Похід на гору Парашка часто розпочинають від міста Сколе (від Львова 116 км). У Сколе варто прибути не пізніше 9 години ранку. Перейшовши від залізничного вокзалу через шосе, слід далі йти маркованою стежкою-просікою. Через  годину-півтори стежка виводить на гору Корчанка (1158 м), де розташований телевізійний ретранслятор. Далі стежка веде до гір Оброслий Верх (1177 м) та Тимків Верх (1227 м).  Дорогою трапляються шанці, що збреглися з часів Першої світової війни.
З Тимкового Верха постає перед нами гора Парашка. Ще 30 хвилин неквапливої ходьби – і Ви на вершині гори. З неї відкривається чудова панорама на сусідні вершини – Секул, Кремінь, Дмитрівку, Перекоп, Шибелу. У добру погоду вдалині видніється гора Тростян.
З міста Сколе до вершини – 10 км (3-4 год. ходьби). Сумарний перепад висот – 850 м. Повертатися можна шляхом підйому. А при наявності транспорту слід сходити через  урочище Красний до села Коростів. Це займе півтори години.

comments powered by HyperComments