ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Львівський національний аграрний університет

Львівський-національний-аграрний-університет

Екскурсії по Львову. Університети.

Львівський національний аграрний університет — вищий навчальний заклад Львова технічного спрямування, який по праву вважається одним із найстаріших вищих шкіл аграрної освіти в Західній Європі. Сьогодні університет — це потужний сучасний освітянський заклад, який виховує в своїх стінах понад 18 тисяч спеціалістів аграрної галузі. Та попри його масштабність та популярність серед подібних собі Вишів, Львівський національний аграрний університет юридично вже приєднано до Львівської національної ветеринарної академії постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2013 року.
Аграрну науку було запроваджено ще в 1856 році в Рільничій школі, що у Дублянах (містечко поблизу Львова). Саме з меценатської допомоги Галицького господарського товариства цього міста і почав існувати теперішній аграрний університет. Тут навчали майбутніх власників великих садиб та ферм самостійної господарської діяльності: як правильно робити сівозміни, як вирощувати пшеницю, тютюн, хміль, цукрові буряки та отримувати з того чималі прибутки. Популярність Рільничої школи у західноукраїнському краї була небувалою: через престиж і потребу у такому виді освіти навчальному закладу 1878 року надали статус державного, а ще через два роки — він став вищим навчальним закладом. З 1901 року управління землеробства Австро-Угорщини присвоїло школі звання академії рільництва, яка стала головним осередком аграрної освіти в Західній Україні. З 1919-го — в академії відкрили рільничо-лісовий факультет від Львівського політехнічного університету. Під-час окупаційного періоду Рільнича академія вважалася філією Політехніки і тільки з 1942 року цей навчальний заклад був поступово реорганізований в Львівський сільськогосподарський інститут (1946 року — закріпив юридично за собою цю назву). З 1996 року інститут був перетворений в Львівський державний аграрний університет, тоді ж Кабінет Міністрів України надав йому найвищий 4-ий рівень акредитації.
На сьогодні — університет має кілька престижних нагород міжнародного рівня за свою співпрацю з зарубіжними університетами, а також — за розвиток власної соціальної та навчальної інфраструктури, за свої фінансові можливості та презентацію серед інших вищих навчальних закладів України. Тут студенти здобувають вищу освіту за 18-ма галузевими напрямками і 40-ма спеціалізаціями, загалом — функціонує 6 факультетів: агротехнології та екології, будівництва та архітектури, економічний, механіки та енергетики, землевпорядний та заочної освіти. На його базі діють: Новаційний центр, Навчальний науково-дослідний центр, Західний науково-дослідний центр землеустрою та земельного кадастру при ЛНАУ, Навчально-науковий інститут селекції і технології картоплі, Навчально-науковий інститут ріпаку, Навчально-науковий інженерно-технічний інститут, Науково-дослідний інститут архітектури і будівництва, Навчально-науково-дослідний інститут економіки АПК при ЛНАУ, науково-навчальна лабораторія, експериментально-механічна майстерня, технічно-технологічний парк, студентське проектно-технічне бюро.
Над професійним вихованням майбутніх працівників с/г галузі в університеті працюють 505 викладачів, з них — 300 кандидатів наук та 65 — професорів і докторів.

comments powered by HyperComments