ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Львівська національна академія імені Миколи Лисенка...

Львівська-національна-академія-імені-Миколи-Лисенка

Екскурсії по Львову. Університети.

Навчитися співу, гри на фортепіано, виконувати відомі музичні твори зі світової класики чи створювати свої оригінальні тексти та мелодії, – все це дає Львівська національна академія імені Миколи Лисенка. В цьому Виші можна здобути освіту диригента, оркестрового майстра, естрадного артиста чи композитора. Тут колись розвивали свої таланти і починали музичну кар’єру Соломія Крушельницька, Володимир Івасюк, Руслана Лижичко, Олександр Пономарьов, Павло Табаков, Тарас Чубай, “піккардійці” та багато інших відомих людей для музичного кола України та цілого світу загалом.
Львівська музична академія почала своє творчо-навчальне життя у 1853 році, коли зі звичайної музичної школи Союзу співочих і музичних товариств було засновано перший у Львові вищий навчальний заклад – консерваторію. З 1880 року консерваторія була передана під опіку Галицького музичного товариства у Львові і, відповідно, почала носити його ім’я. А вже 1903 року консерваторію перейменували у Вищий музичний інститут імені Миколи Лисенка – відомого українського композитора 19 ст. Спеціально для Вишу виділили приміщення колишнього Технічного інституту, запроектованого бюро самого Івана Левицького – знаного на той час львівського архітектора. Впродовж тривалого часу, зі зміною влади та політичних настроїв в країні, цей вищий музичний заклад освіти не раз міняв назви, статуси та привілеї. Вже через 36 років стара назва консерваторії знову була повернута цьому освітянському закладу, а у 2000 році Виш перекваліфікували у статус державної академії. Останньою зміною у надфасадній вивісці академії стало присвоєння 2007 року Львівській музичній академії почесного звання “національна”.
На сьогодні Львівська національна музична академія імені М. Лисенка готує фахівців на 4 творчих факультетах: фортепіанний, оркестровий з кафедрами скрипки, струнних, ударних, духових і народних інструментів, диригентський, вокальний та теоретико-композиторський факультети. В подальшому ЛНМА пропонує своїм випускникам продовжувати свій творчий розвиток у її стінах – в аспірантурі з можливістю викладацької діяльності. Впродовж останніх трьох років вихованці академії отримали понад 80 визначних музичних нагород міжнародного рівня, провели понад 1000 концертних та сценічних виступів, а також – на рахунку цього Вишу дві Національні премії імені Тараса Шевченка за останнє 50-ліття, які отримали заслужені викладачі Віктор Камінський та Юрій Ланюк. Навчальною привабливістю для абітурієнтів Львівської музичної академії є також такий факт, що тут провадить свою викладацьку діяльність відомий український композитор зі світовою славою Мирослав Скорик. Також академія підтримує тісні навчальні зв’язки з іншими українськими та зарубіжними музичними Вишами, на основі яких організовуються різноманітні конкурси, фестивалі та концертні програми.
Зараз академія зміцнює і свою матеріальну базу: проводить поступовий капітальний ремонт навчальних зал та кафедр, добудовує та оновлює гуртожиток, поповнює інструментальну базу та навчальну книгарню. Відтак престиж цього навчального закладу з кожним роком набуває найвищого європейського стандарту.

comments powered by HyperComments