ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Вознесіння Господнього, УГКЦ

парк-знесіння3Вул. Старознесенська, 23.
Знесінська парафіяльна церква – одна з найдавніших у Львові.
Вона дала назву місцевості Львова між вулицею Опришківською та лісопарком Кайзервальд, що у Личаківському районі міста. Авторитетні історики, серед яких Іван Вагилевич, вважали, що саме на базі поселень у цій місцевості Данило Галицький заснував Львів.
Вже у першій половині XVI століття священики Знесінської церкви належали до активних душпастирів, виступали на захист Української Церкви, дбали про релігійність народу. Під час облоги Львова 1648 року Знесінська церква згоріла. Відбудований храм привернув увагу дослідників минулого своєрідною дерев’яною архітектурою, але вона не дійшла до наших днів. Серед вірян Знесіння у Львові у ХІХ столітті скоро зародився національний рух. Тут активно працювали товариства “Просвіта”, “Рідна школа”, “Союз українок”, “Луг”, сільські діти навчалися у школі. Під час національно-визвольної боротьби українського народу у ХХ столітті багато львів’ян, що територіально належали до Знесіння, були в лавах Українських січових стрільців, Української Галицької Армії, Української Повстанської Армії.
Нинішній храм Вознесіння Господнього побудований на місці старого у 1901-1902 роках. Зовнішні стіни муровані з тесаного і дикого каменю, внутрішні викладені з цегли, оздоблені сучасним розписом і архітектурним декором. Будівельні роботи проводили на внески парафіян, немалі кошти давала також фабрика Бачевського – свого часу найбільша у Східній Європі лікеро-горілчана фірма.
Інтер’єр храму Вознесіння Господнього багатий архітектурним поліхромним (різноколірним) декором, стіни суцільно вкриті розписами. Іконостас одноярусний з невеликою напівциркульною аркою у центральній частині над царськими воротами з хрестом на завершення. Намісні ікони написані професійним художником академічної школи. Церковні ворота двостулкові, оздоблені майстерно виконаною серпанковою різьбою – мотиви виноградної лози з великими гронами. Кивот (ящик, у який поміщують ікони) у формі малої церковці стоїть на восьмигранній підставці, кожна грань якої виконана плоскорізьбою у вигляді виноградної галузки. У сорокових роках ХХ століття Знесінський храм був насильно приєднаний до Московської патріархії РПЦ. На початку дев’яностих повернувся під юрисдикцію УГКЦ.
У храмі Вознесіння Господнього велику увагу приділяють катехизації дітей, духовному навчанню молоді. На території парафії встановлено перший пам’ятний хрест до Дня незалежності України. Допомогу парафії у духовній сфері надають згромадження сестер Святого Йосафата, які живуть у Знесінні.

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments