ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Хостели: відповідь на питання “дешевше”!...

Стомилися?.. Хочете відпочити?.. На дворі уже вечір, а Ви у незнайомому місті і Ваш гаманець боїться навіть двозіркового готелю?.. Тоді слід шукати хостел! Бо саме у ньому Ви зможете не тільки знайти собі дешевий прихисток на ніч, але й весело провести час у компанії таких ж самих подорожуючих, як і Ви.
І так, хостел – доступне житло економ-класу, де можна орендувати собі кімнату або ж місце у кімнаті (ліжко!) на декілька ночей чи годин. Принада такого житла як і у його малобюджетності, так і комфортабельності. Адже умови проживання у сучасних хостелах нічим не гірші, ніж у готелях чи зйомних апартаментах. На сьогодні – хостели є першими у популярності серед молоді, яка подорожує. Відтак, уже сформувався навіть певний хостельний рух. А свій початок послуга дешевого житла на ніч бере ще з минулого століття…
Так, ще в 1909 році німецький вчитель Річард Ширрманн, возячи своїх учнів на довготривалі заміські екскурсії, влаштовував їх на ночівлю в місцеві школи. Там на ніч забирали парти і лави, натомість – стелили солом’яні матраци. Мандрівки з таким проживанням були значно економніші для учнівського бюджету і напрочуд добре згуртовували тодішню молодь. Згодом педагог отримав дозвіл “переформатувати” і свою школу: у звичайні будні дні там навчалися школярі, а на вихідних і канікулах – ночували різні екскурсійні групи зі всієї країни. Креативний пан Ширрманн, зрозумівши, що такий вид локальної туристичної послуги може стати чудовим бізнесом, вже у 1912 році заснував перший праобраз сучасного хостелу – в новозбудованому замку Атлени (Вестфалія). Орендувати помешкання у цьому хостелі можна і сьогодні.
Ще через шість років Річард Ширрманн і його товариш Вільгельм Мюнкер, який активно допомагав у всіх починаннях Ширрманна, вирішили історично закріпити свій внесок у розвиток туризму. Відтак у 1919 році було засновано першу у своєму роді Німецьку молодіжну асоціацію хостелів. А вже в 1932-му – на туристичному форумі в Амстердамі була офіційно створена Міжнародна Федерація Хостелів (IYHF).
Мода на хостели поширювалася країнами. Вже у середині XX ст. хостели стали прибутковим бізнесом не лише у всій Європі, але й за океаном – потужній на той час Америці. Тому наступними, хто взяли на себе нішу пропаганди малобюджетного туризму, були не хто інші, як хіппі. Хіппі, які сповідували “backpacking-стиль” (“рюкзаковий стиль”), були чи не найактивнішими сподвижниками хостел-руху. Хостельний “писк” настільки заполонив Країну мрій, що готельний бізнес був на кілька років вперед відсторонений від туристичної конкуренції.
Зараз “дешево і сердито” перепочити на кілька годин чи переночувати можна у будь-якій точці планети. Щоправда, як варіант хостелу, Вам можуть запропонувати намет, справжнісінький вігвам, чи пак – полицю у кімнаті. В Україні ж таких екзотичних помешкань навряд чи можна знайти, проте винахідливість господарів до впорядкування своїх хостелів теж може приємно здивувати туриста: це і епохально стилізовані кімнати, і наявність антикварних коштовних речей побуту, це і чудернацько зроблені меблі, і можливість погодинної оренди окремих приміщень для домашніх улюбленців (будки, клітки, корзини для тварин).
Принцип будь-якого хостелу, умовно кажучи, “спільний казанок”, а точніше – спільний санвузол, хол і кухня. В кімнаті Ви можете проживати, як і самостійно, так і з 15 (!) співмешканцями. Деякі ж хостели пропонують апартаменти – ночівлю готельного типу для більш вибагливих туристів, але за набагато демократичнішою ціною, ніж у звичайних готелях. Цінова політика у хостелах – це політика пори року. Хочете відпочити дешевше – літньо-відпустковий чи різдвяно-новорічний туристичний бум не для Вас.
Для тих, хто вперше зіткнувся чи планує зіткнутися з такою туристичною принадою, як послугою хостелу, варто знати ще й офіційні стандарти, які погодила Міжнародна Федерація Хостелів:
На одну людину повинно бути “виділено” не менше 5 метрів квадратних житла.
Відстань від верхньої частинки двоярусного ліжка до стелі має бути не менше 75 см.
Розмір запропонованого ліжка повинен бути не менший, ніж 80 на 190 см.
Відстань між ліжками в кімнаті повинна бути, як мінімум, 75 см.
На кожних 12 мешканців хостелу повинен припадати 1 туалет, на кожних 6 – один умивальник, а на кожних 15 – 1 душова.
Якщо немає повноцінної кухні, то в хостелі повинна бути передбачена побутова техніка першої необхідності: холодильник і чайник.

Отож, якщо Вам підходить – тоді нумо до нас! Маємо що запропонувати навіть на найскромніший бюджет!

comments powered by HyperComments