ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Гора Парашка (Параска)

Висота: 1268 м
Відстань від Львова: 112 км
Регіон: 10 км від міста Сколе (Сколівський район)
Навколо гори Парашка закручується десяток легенд та повір’їв. За найпоширенішою легендою гору назвали в честь Параски, дочки князя Святослава, вбитої в ході битви між Ярополком та Святославом на згаданій вершині. В честь Параски на східному схилі г. Парашка стоїть меморіальний камінь з табличкою: “1015 р. загинула і похована дочка деревлянського князя Святослава, Парасковія і цю гору названо “Параска”.
Парашка є найвищою точкою гірської системи Сколівські Бескиди і однією з найвищих вершин Львівщини. З вершини відкривається прекрасний краєвид на Сколівські Бескиди та довколишні поселення: Сколе, Верхнє Синєвидне, Нижнє Синєвидне, Коростів, Корчин.
З південного схилу Парашки беруть початок дрібні потоки Сегольний, Прикордонний та Червоний. Ці потоки впадають в річку Бутивля, яка протікає через село Коростів та впадає в річку Опір. З північного схилу гори беруть початок річки Крушельниця, Росоха, Велика Ріка та Мала Ріка, які впадають у річку Стрий. На Великій Річці є відомий Водоспад Гуркало.
Маршрут на гору починається з м. Сколе. Підйом 2-3 години на хребет і до години по хребту. З липня місяця аж до заморозків на схилах Парашки та на хребті росте багато чорниці та ожини. Дорогою Ви знайдете затишні галявини та місця для привалів та під палатку: навіть на хребті є кілька гарних місць для ночівлі (однак по воду доведеться ходити досить далеко).
В околиці м. Сколе Ви також можете подивитися на водоспади Кам’янка, Гуркул та помандрувати під затишними шатами буково-березового лісу, вийти на полонину і насолодитися захоплюючими краєвидами Сколівських Бескидів. Для загартованих і сильних духом є приваблива можливість зануритись у холодні води однієї з гірських приток р. Опір чи Стрий, або скупатися в трохи теплішому Опорі.
Для любителів екстріму в околицях м. Сколе є кілька підготованих велотреків, як от г. Лопата – Сколе (8 км), або Сколе – Кам’янка – Ключ – Скелі Довбуша – Болехів – Стрий (62 км), Сколе – Камянка – Тустань – Гуркало (39 км).

comments powered by HyperComments