ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Галицький Різдвяний стіл

КутяЗахідна Україна, а саме Львівщина – багата своїми звичаями, традиціями, колоритом говору та багатством архітектури. Це українська земля, щедра не тільки на добрих та щирих людей, але й на автентичність побуту, про який можна розповідати годинами. Давайте ж разом заглянемо за двері однієї львівської оселі, де зараз твориться містично-святкове дійство – готується Різдвяний Стіл на Святий Вечір. Бо ж скоро – Різдво Христове!

З чого ж починається Різдво у Львові? – Зі Святої Вечері! 6 січня за великим святковим столом збирається родина: дідусі і бабусі, вуйки і цьоці, мами і тати, племінники, внуки… На небі сходить перша Зоря, яка знаменує чудо Народження Ісуса Христа. По святковому прибрана хата, на столі – біла скатертина, на вікні горить свічка, всі вбрані у вишитих сорочках. Починається святкова вечеря!

tours-to-the-lions-for-Christmas_7Традиційно, галицька різдвяна кухня – це 12 пісних страв на Свят-вечір. «Головою» на різдвяному столі є кутя. Кутя – це символ сімейного багатства і достатку. В ній є і пшениця, і мак, і горіхи, і мед. «Несемо кутю на покуття», примовляють львівські газдині, ставлячи страву у святковій посудині – макітрі (кругла конусоподібна глиняна миска) обов»язково на кут стола, так звані «ясла» (ясла в традиційній релігійній легенді – це місце, де народилося Боже Дитятко). В куті стола, де місце куті, під скатертиною акуратно підложене сіно та півхлібець. Згодом це сіно та хліб, яке велить легенда, потрібно згодувати домашньому скоту. Далі за кутею ставиться різдвяний калач – традиційний галицький хліб, спечений на воді, оформлений у вигляді коси. За хлібом іде риба: пісна маринована або смажена. Хліб і риба – це також символ достатку в родині. Саме рибою і хлібом Ісус Христос нагодував знедолених та голодних людей, як написано в Біблії. До столу також подається узвар, зварений на сушених грушках чи сливах. Дальше господиня подає борщок – з грибами та вушками, зварений також на пісній основі. До нього кожна газдинька додає за смаком квасолю, боби чи рис. За борщом на столі появляються пампухи з маком, варена «в мундирах» картопля, до неї – соління з льоху (квашені чи мариновані огріки та помідори) або бурячок (тертий варений червоний буряк, заправлений олією). Ароматні львівські голубці теж тут мають місце: приготовлені з рису, до якого додають тушковану моркву та цибулю. Згодом на столі появляються гречана каша з грибною підливою і смажена капуста.

Детальний каталог Екскурсії Львів ціна. >>>

Страви на столі – пора вечеряти і колядувати, вітаючи народження Христа. Христос ся Рождає!

І ми Вас щиро запрошуємо в нашу оселю до Святкового Столу! Завітайте до нас на “Різдвяну вечерю з львівським колоритом”!

comments powered by HyperComments